24.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Taksicilerin sorunlarını dinledi

Taksicilerin sorunlarını dinledi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, taksi duraklarını gezerek, taksicilerin sorunlarını dinledi. Ağbaba, taksicilerin sorunlarının çözümü için hem kanun teklifi hem de araştırma önergesi vereceklerini kaydetti.IMG_9223

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Kernek, Kent ve Hanem taksi duraklarını gezerek , taksicilerin sorunlarını dinledi.

Ağbaba’ya sıkıntılarının artarak devam ettiğini kaydeden taksiciler, yüksek trafik sigortası, ÖTV haksızlığı, sürekli kesilen trafik cezaları ve durak yeri problemlerinin çözülmesi istediler.17 farklı türden vergi verdiklerini kaydeden taksiciler, ‘kazandığımızdan daha fazlasını vergilere veriyoruz’ diye sitem ettiler.

Duraklarında kulübe olmadığı için CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’yla bir kahvede görüşebilen Kent Taksi şoförleri, yazın sıcakta, kışın soğukta araçlarında oturarak müşteri beklediklerini, ancak bu zorluklara rağmen kendilerine bir kulübe yapılmadığını ifade ederek,taleplerini Ağbaba’ya ilettiler.

Tüm esnafların sorunlarını sıklıkla gündeme getirdiğini kaydeden CHP Milletvekili Veli Ağbaba, “Taksici esnaflarımızın da sıkıntıları oldukça fazla. Özellikle devlet tarafından alınan vergilerin fazlalığı ortak şikayet konusu. Bir kanun teklifi ile konuyu meclis gündemine taşıyacağız. Ayrıca hem Malatya’daki hem de tüm Türkiye’deki taksicilerimizin sorunlarıyla ilgili meclis araştırması açılması için önerge vereceğiz.Türkiye şartlarında en zor mesleklerden biri olan taksicilerimizin sorunlarını yakından takip edeceğiz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.