TürkiyeSON - 18.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Tarsus Cemevi’nde Muharrem Bereketi

Tarsus Cemevi’nde Muharrem Bereketi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla Alevi Kültür Dernekleri Tarsus Şubesi’nde iftar yemeği verdi ve Alevi vatandaşları bereketli iftar softalarında bir araya getirdi.

Muharrem ayının son gününe kadar Tarsus’ta Alevi vatandaşlara iftar yemeği verecek olan Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin iftar programına, Alevi Kültür Dernekleri Tarsus Şube Başkanı Erdal Turgut, Baba Hasan Gücenmez, Cemevi üyeleri, yöneticiler ve vatandaşlar katıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Alevi vatandaşlar için ayrı bir önem taşıyan Muharrem ayında onları yalnız bırakmadı ve kurduğu iftar sofraları ile sosyal belediyecilik anlayışını bir kez daha gözler önüne serdi.

Cemevinde Babalık görevi yapan Hasan Gücenmez iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz, her nerede dara düştüysek, bir problemimiz veya bir sorunumuz olduysa; gerek altyapı olarak, gerek Cemevi temizliği ve bakımı gibi pek çok sorunumuzda bizim hep yanımızda oldu. Bir rica ile her türlü imkânlarını buraya kadar serdi. Hizmetlerinden dolayı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Hak-Muhammed-Ali dildeki dileklerini, gönüldeki muratlarını versin” dedi.

Gerçekleştirdiği konuşmanın ardından, Baba Hasan Gücenmez’in yaptığı sofra duası ile Alevi vatandaşlar oruçlarını açtı.

“Büyükşehir Belediyesi, bizim arkamızda kocaman bir dağ gibi”

Tarsus Alevi Kültür Dernekleri Şube Başkanı Erdal Turgut ise, “Geçen yıl da Yas-ı Matem orucumuzu tuttuğumuzda yine Mersin Büyükşehir Belediyesi bize yemek konusunda destek oldu. Bu yıl da aynı şekilde bizlere katkı sağladı. Verdikleri hizmetler Hak katında kabul olsun. Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne şahsım, yönetimim ve üyelerimiz adına teşekkürlerimizi sunarım. Böyle bir günde gelen canlarımıza da soframıza ortak oldukları için teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Tarsus Cemevi yönetiminde görevli olan Medine Kurnaz da, “Mersin Büyükşehir Belediyesi her zaman bizim arkamızda kocaman bir dağ gibi. Biz belediyeden bir talepte bulunduğumuzda Burhanettin Başkanımız hiçbir zaman bizi geri çevirmez. Yani Büyükşehir Belediyemizden çok memnunuz. Burası sadece Alevi vatandaşlara da ait bir yer değil, burada herkes bizim için bir candır. Başkanımızı da burada görmeyi çok isteriz, beraber yemeklerimizi paylaşmış oluruz” diye belirtti.

Cemevi Kadın Kolları Başkanı Elife Cengiz, Tarsus’taki cemevlerini Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yaptırdığını ifade ederek, Başkan Kocamaz’a teşekkürlerini iletti ve “Kendisi her konuda bize destek oluyor, yanına gittiğimiz zamanlarda da bizi geri çevirmeden, sorunlarımızı dinliyor. Kendisine bizlere yardımcı olduğu için çok teşekkür ediyoruz. Başkanımızın bizlere katkılarını her zaman esirgemediğini biliyoruz ve Muharrem oruçlarında da yemeklerimizi gönderiyor. Başkanımıza bizimle bu yemekleri paylaşıp katkıda bulunduğu için de teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Muharrem ayının son gününe kadar her gün yaklaşık 150 kişilik çıkarılacak olan yemekler, Mersin Büyükşehir Belediyesi Aşhanesi’nde pişirilirken, Alevi inancına mensup vatandaşların talepleri doğrultusunda et, tavuk, soğan ve sarımsak kullanılmadan hazırlanmaya devam edecek.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: