25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Tedbirleri iştişare edeceğiz..

Tedbirleri iştişare edeceğiz..

Madde bağımlılığı yaş ortalamasının her geçen gün düştüğü bir dönemde okulların bu illetle daha güçlü mücadele edebilmesi için stratejiler belirleyeceklerini ifade eden Malatya Valisi Süleyman Kamçı, ayrıca Malatya’da eğitimin çıtasını yükseltmek için de büyük bir hassasiyetle çalışacaklarını ifade etti.

Malatya’da İl Milli Eğitim Danğıogğıgışma Komisyonu Toplantısı Malatya Valisi Süleyman Kamçı başkanlığında dün gerçekleştirildi. Malatya Öğretmenevi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Malatya Valisi Süleyman Kamçı, İl Milli Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı Abdul Kadir Duran, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı,apple-converted-space”> Malatya İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burhanettin Dönmez, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Eğitim Bir-Sen Başkanı Kerem Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanı Şenay Günel, , İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Demir, ilçe milli eğitim müdürleri, sivil toplum kuruluşları, kurum ve kuruluş amirleri, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Toplantının gündemini okuyan Malatya Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “Gelecekte yapılacak çalışmalar ile ilgili sizlerin de görüş ve önerilerini almak ve ona göre yeni karar sürecini başlatmak üzere toplanmış bulunuyoruz” dedi.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Malatya Valisi Süleyman Kamçı ise eğitimin ailede başlayan, okulda gelişen ve toplumda olgunlaşan; uzman kişilerin yanı sıra sahip olduğu imkânlar dâhilinde hemen herkesin müdahil olması lazım gelen bir süreç olduğunu kaydederek, eğitim sürecinin uzmanlarının öğretmenler olduğunu söyledi.

VALİ KAMÇI: BU BİR İSTİŞARE BİRLİKTELİĞİDİR

Hiç kimsenin eğitim hususunda sorumluluktan kurtulamayacağını sözlerine ekleyen Vali Kamçı, “Her anne baba ve sosyal çevre içerisinde bilgi, birikim ve tecrübelerinden istifade edilen herkes eğitim vazifesini ifa etmekle yükümlüdür. Dolayısıyla hiç kimse eğitim hususunda sorumluluktan kurtulamaz ve ‘bu benim işim değil’ diyemez. Şu an bir araya gelmemize vesile olan bu komisyon toplantısı gibi eğitimi konu edinen hiçbir faaliyet ‘adet yerini bulsun’ diye yapılmamalıdır. Çünkü biz burada ilimizin mevcut eğitim sorunlarını dile getirmek ve bunlara çözüm üreterek milletimizin istikbali olan çocuklarımıza daha kaliteli bir eğitim süreci oluşturmak maksadıyla toplanıyoruz. Üstelik bu alelade bir toplantı da değildir. Bu bir istişare birlikteliğidir, bu kolektif bir düşünce buluşmasıdır. Burada çocuklarımızı, öğretmenlerimizi, idarecilerimizi dinleyeceğiz, problemlerini çözeceğiz ve önerilerini mutlak surette değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.

“TEDBİRLERİ İSTİŞARE EDECEĞİZ”

Madde bağımlılığının da her geçen gün yaş ortalamasının altına düştüğüne dikkat çeken Vali Kamçı, “Madde bağımlılığı yaş ortalamasının her geçen gün düştüğü bir dönemde okullarımızın bu illetle daha güçlü mücadele edebilmesi için stratejiler belirleyeceğiz. İlimizin akademik başarı seviyesini etraflıca görüşüp başarıyı artıracak tedbirleri de istişare edeceğiz. Kamu hizmet birimlerimizin eğitimdeki yer ve rollerini konuşacağız. İlimizde eğitimin başarı çıtasını yükseltmek ve daha elit bir toplum modeli meydana getirmek istiyorsak bu hususlara hassasiyetle eğileceğiz. Malatya ’da bunu başarabilirsek başarıyı yakalamış oluruz ve bunun için hep birlikte çalışmalıyız” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.