22.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Tedbirleri istişare edeceğiz

Tedbirleri istişare edeceğiz

Malatya İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu toplantısı Malatya Valisi Süleyman Kamçı başkanlığında Malatya Yeşilyurt Öğretmen Evi’nde yapıldı.

Düzenlenen toplantıya, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, İl Milli Eğitimden sorumlu Vali Yardımcısı Abdul Kadir Duran, Malatya İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr.  Burhanettin Dönmez, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Malatya Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Eğitim Bir-SEN Başkanı Kerem Yıldırım İl Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanı Şenay Günel, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Kurum ve Kuruluş Amirleri, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

DSC_0411Malatya Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı açılış konuşmasını yapan Malatya Valisi Süleyman Kamçı’da; “Eğitim ailede başlayan, okulda gelişen ve toplumda olgunlaşan; uzman kişilerin yanı sıra sahip olduğu imkânlar dâhilinde hemen herkesin müdahil olması lazım gelen bir süreçtir. Eğitim sürecinin uzmanları öğretmenlerdir fakat her anne baba ve sosyal çevre içerisinde bilgi, birikim ve tecrübelerinden istifade edilen herkes eğitim vazifesini ifa etmekle yükümlüdür. Dolayısıyla hiç kimse eğitim hususunda sorumluluktan kurtulamaz ve “bu benim işim değil” diyemez. Şu an bir araya gelmemize vesile olan bu komisyon toplantısı gibi eğitimi konu edinen hiçbir faaliyet “yasak saymak” ya da “adet yerini bulsun” diye yapılmamalıdır. Çünkü biz burada ilimizin mevcut eğitim sorunlarını dile getirmek ve bunlara çözüm üreterek milletimizin istikbali olan çocuklarımıza daha kaliteli bir eğitim süreci oluşturmak maksadıyla toplanıyoruz. Üstelik bu alelade bir toplantı da değildir! Bu bir istişare birlikteliğidir, bu kolektif bir düşünce buluşmasıdır. Burada çocuklarımız’, öğretmenlerimizi, idarecilerimizi dinleyeceğiz, problemlerini çözeceğiz ve önerilerini mutlak surette değerlendireceğiz.Madde bağımlılığı yaş ortalamasının her geçen gün düştüğü bir dönemde okullarımızın bu illetle daha güçlü mücadele edebilmesi için stratejiler belirleyeceğiz. İlimizin akademik başarı seviyesini etraflıca görüşüp başarıyı artıracak tedbirleri istişare edeceğiz. Kamu hizmet birimlerimizin eğitimdeki yer ve rollerini konuşacağız. İlimizde eğitimin başarı çıtasını yükseltmek ve daha elit bir toplum modeli meydana getirmek istiyorsak bu hususlara hassasiyetle eğileceğiz” diye konuştu.
.
 Vali Kamçı konuşmasının devamında ise şunları söyledi;” Malatya’da 2014-2015 Eğitim öğretim sürecinin başarılı bir şekilde geçirilmesi amacında olduklarını söyledi. Komisyonumuzun bu hususlarda gerekli kararları alarak amacına ulaşacağına olan inançla, eğitim alanında şu ana kadar Malatya’ya birbirinden değerli hizmetler sunan öğretmenlerimize, eğitim hizmetlerine katkı sağlayan bütün kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyor, çalışmalarının artan bir özveriyle devam etmesini diliyor, tüm öğrencilerimize sevgilerimi sunuyorum. “ dedi. Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, eğitim ve öğretime ait bilgileri içeren sunum yaptı. Sunumda genel ve istatistiki bilgilerden sonra bu yıl ve daha sonraki eğitim öğretim yılları için yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdi, hedefleri açıkladı. Toplantıya katılan katılımcıların görüş ve düşünceleri alındı ve çözüm önerileri tartışıldı.Toplantı alınan kararlardan sonra sona erdi.Bülten

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.