TürkiyeSON - 01.10.2020 -
Türkiye Son , Malatya Son Habercilikte Son..

Tepki devam ediyor

Tepki devam ediyor
Reklam

‘Bu suça ortak olmayacağız’ bildirisine imza atan akademisyenlere Eğitim Bir-Sen Malatya Şubesi de tepki gösterdi. Eğitim-Bir-Sen Malatya 1 No’lu Şube Başkanı Kerem Yıldırım, “İhanet bildirisine imza atanlar aydın olamaz” dedi.
Kerem Yıldırım açıklamasında, bildiriyi imzalayan akademisyenlerin, akademik unvanlarını terörün emrine verdiklerini savundu. Yıldırım, “Bu ihanet bildirisine imza atanlara sormak gerekir. Siz hiç Doğu ve Güneydoğu’ya gittiniz mi, orada anket çalışması yaptınız mı? Halkla konuştunuz mu? Yok. Buna da akademisyenlik böyle gerektirir diyorlar. Eğer akademisyenlik sizin dediğiniz gibiyse ben böyle bir akademisyenliği kabul etmiyorum. Bir eğitimci olarak söylüyorum, siz gerçekten bu kafayla bu zamana kadar nasıl akademik çalışma yaptınız? Çünkü bilimsel düşünceye sahip olan hiç bir insan böyle bir metni imzalayanlara akademisyen diyemez” şeklinde konuştu.
Yıldırım, bir eğitimci olarak bildiri imzalayan akademisyenlerin ihanet içerisinde olduklarını düşündüğünü söyleyerek, “Evet, kendini sözde ve özde aydın zanneden zevat: Size göre evleri, okulları, kütüphaneleri, camileri ve bütün devlet dairelerini hep devletin asker ve polisleri yakmıştır değil mi? Yine size göre hendekleri devletin asker ve polisleri kazmıştır değil mi? Hatta buradaki bütün insanlar da devletin kendi elemanıdır, hatta burada devlet film çeviriyor olabilir. Bu sözde akademisyen denilen zevat, siz ne kadar da utanmaz, arlanmaz ve aşağılık bir duyguya sahipsiniz. Asker ve polislerimiz şehit edilirken tek kelime bile etmeyen zevat, terör örgütünün yardakçılığını yapıyorsunuz. Ne güzel, hem devletin maaşını al, hem de kalk devleti terör örgütü; terör örgütünü de masum, sevecen, barışçıl ilan et. Bir eğitimci olarak sizin açıkçası ihanet içerisinde olduğunuzu düşünüyorum. Çünkü siz düşüncenizi açıklamıyor, şiddeti savunuyorsunuz. Sizin akademisyenlik anlayışınız militarizme dayanıyor, siz öğrencilerinize anfilerde hangi demokrasi, insan hakları ve kardeşliği anlatıyorsunuz” dedi.
Yıldırım, “Utanın, gidin Güneydoğuya olup bitenleri kendi gözlerinizle görün. Neden polis ve asker şehitlerinin yavruları için de bir bildiri yayınlamadınız. Size göre yoksa onlar insan değil mi? Aslında siz, insan hakları savunuculuğunu sadece terör örgütü mensupları için dile getiren bir güruhsunuz. Biz biliyoruz asıl meselenin ne olduğunu: Siz, Marksist, Leninist, ve Komünist ideolojiden beslenen ve onun bayraktarlığını yapan, hain, işbirlikçi, ihanet şebekesinin suç ortağısınız. PKK ile olan ideolojik bağınız sizi onlara laf söyletmeyi engelliyor. Sıkıysa PKK’ya da aynı sözleri söyleyin bakalım. Söyleyemezsiniz, çünkü karşınızda demokrasi, insan hakları ve barış düşmanı, mafyavari yöntemlerle sizleri susturacak olan bir terör örgütü var. O nedenle bu devlete hainlik edene ben aydın demiyorum. Akademisyen hiç diyemiyorum” sözleri ile tepkisini dile getirdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: