TürkiyeSON - 25.02.2024 -

Teröristler etkisiz hale getirildi

Teröristler etkisiz hale getirildi

Genelkurmay Başkanlığı, Cizre, Sur ve Çukurca’da devam eden operasyonlarda 22 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Cizre ve Sur’da devam eden operasyonlarda toplamda etkisiz hale getirilen terörist sayısının ise 544 olduğu bildirildi.
Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Şırnak Cizre’de devam eden operasyonda; 17 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildiği belirtilerek operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısının 429 olduğu ifade edildi.
22 adet el yapımı patlayıcının imha edildiği kaydedilerek, iki adet Kaleşnikof piyade tüfeği, silahlara ait sekiz adet şarjör ve 69 adet fişek, bir adet roketatar,üç adet tabanca, bir adet LAW silahı, dokuz adet av tüfeği ve silahlara ait 411 adet fişek, beş adet el bombası, dokuz adet telsiz, el yapımı patlayıcı yapımında kullanmak maksadıyla hazırlanmış 533 kg amonyum nitrat, çok sayıda elektrik malzemesi, infilaklı fitil, 200 adet elektrikli ateşleme tertibatı, 14 adet tüp, çok sayıda ilk yardım malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirildiği belirtildi.
Diyarbakır Sur’da devam eden operasyonda ise, üç bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildiğine dikkat çekilerek operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısının 115 olduğu açıklandı.
Operasyonda üç adet el yapımı patlayıcı imha edildiği kaydedildi.
Hakkari Çukurca’da, hudut birliğine silahlı saldırıda bulunan iki bölücü terör örgütü mensubu teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edildi.
Siirt Şirvan’da ise bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık yaptığı tespit edilen beş iş birlikçi şahsın vatandaşların ihbarı sonucunda yakalanarak göz altına alındığı, evlerinde yapılan aramada; bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği, silaha ait dört adet şarjör ve 102 adet fişek, üç adet ruhsatsız av tüfeği ve silahlara ait 61 adet fişek, iki adet ruhsatsız tabanca, silahlara ait iki adet şarjör ve 75 adet fişek, 106 adet G-3 piyade tüfeği fişeği,
el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan 40 cm uzunluğunda saniyeli fitil ve 20 m elektrik kablosu, beş adet el dürbünü, bir adet kasatura ele geçirildiği bildirildi.
DEAŞ ÜYESİ ALTI KİŞİ YAKALANDI
Kilis Elbeyli’de, Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı yollardan geçmeye çalışan ve DEAŞ terör örgütü üyesi olduğu değerlendirilen altı şahsın, yanlarında sekiz çocukla birlikte yakalandığı kaydedildi.
ÜÇ İŞBİRLİKÇİ GÖZALTINA ALINDI
Ağrı Eleşkirt’te, bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık yapan üç iş birlikçi şahsın yakalanarak göz altına alındığı vurgulanarak, iki adet av tüfeği, silahlara ait 30 adet fişek, muhtelif örgütsel doküman ve elektronik malzeme (bilgisayar, cep telefonu, taşınabilir bellek, cd) ele geçirildiği ifade edildi.
Şırnak /Silopi’de, Irak Kuzeyi barınma alanlarından kaçan bir bölücü terör örgütü mensubu teröristin, güvenlik güçlerine teslim olduğu belirtildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.