21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Teşvikler anlatıldı

Teşvikler anlatıldı

Malatya’nın Akçadağ İlçesi’nde hayvancılığı geliştirme ve teşvikleri anlatma toplantısı yapıldı.gjghk

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mekselin Yıldız, yaptığı konuşmada, “Şimdi özellikle koyun keçi birliği başkanı arkadaşımız İhsan bey, hayvancılık ve teşviklerle ilgili bilgi verecek. Özellikle bilgi ve yazı konusunda veterinere gidip soru sorabilirsiniz. Bizim buradaki veterinerin görevi bu zaten. Yani küpe yapıyor, aşı yapıyor ama bu görevlerinden bir tanesi de yetiştiricileri bilgilendirmektir” dedi. Akçadağ Ziraat Odası Başkanı Alibey Varlık ise, “Önemli olan, çobanlık kursu olsun, çobanların sorunları olsun, yaylaların durumu olsun, birlik başkanımızın birçok çalışması olduğunu biliyoruz. Beraber yaptığımız çalışmalarımızda var. Birbirini tamamlayan kurumlar olarak birlikte hareket ediyor yakinen çalışmaları takip ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme şart

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın da, “Bu gibi toplantıları biz bütün ilçelerimizde yapıyoruz. Bu toplantıyı yapmamızın asıl amacı yetiştiricilerimizle birebir sorunları tartışmak, Bakanlığımızın verdiği, yüzde 50 inşaat desteği, yüzde 80 koç desteklerin anlatılması, yine buna bağlı olarak çobanlık projesiyle alakalı tekrardan eğitime katılmaları güncelleme ile alakalı bilgilendirmektir. Biliyorsunuz dilekçe ve güncellemenin son iki günü kaldı. Dilekçe vermeyen güncellemeyen yaptırmayan varsa kesinlikle yaptırsın. Yoksa 2014 yılı bu seneki destekten faydalanamaz. Onun için herkes birbirini uyarsın yardımcı olsun. Herhangi bir kurumdan talebiniz olup dilekçe sunduğunuzda sözlü yerine bunu yazılıda ifade etmeniz gerekiyor“ dedi. Ayrıca toplantıda yetiştiriciler su yol elektrik ve birçok konuda yardım ve destek talep ettiler. Toplantıya birlik teknik elemanları ve yetiştiriciler katıldı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.