TürkiyeSON - 24.04.2024 -

Tika’dan Pakistan’da ‘Mesleki Eğitim Projesi’ne Destek

Tika’dan Pakistan’da ‘Mesleki Eğitim Projesi’ne Destek

YENİ MALATYASPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ İRFAN BUZ YAPTIĞI AÇIKLAMADA ADANASPOR KARŞISINDA ÜSTÜN BİR OYUN OYNADIKLARINI SÖYLEDİ (MEHMET TÜREL/MALATYA-İHA)

Pencap Hükümeti Teknik ve Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğü (TEVTA), Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) arasında imzalanan ikili protokoller uyarınca yürütülen “Mesleki Eğitim Projesi” kapsamında 2015 yılının sonunda bölgeye yapılan ilk ziyarette mevcut durumun tespiti ve geliştirilecek işbirliği başlıkları ele alındı.
TİKA’nın Pakistan’daki önemli projelerinden biri olan “Mesleki Eğitim Projesi” kapsamında düzenlenen etkinlikler Pakistan’da büyük ilgiyle karşılandı.
Taraflar arasında varılan mutabakat üzerine konaklama, ön büro yönetimi ve mutfak departmanlarında iki ana başlıkta eğitim programı organize edildi. 1-13 Mart 2016 tarihleri arasında aynı anda düzenlenen eğitim programlarına Pencap Eyaletindeki turistik tesis ve işletmelerde görev yapan 50 eğiticinin katılımı sağlandı.
Proje kapsamında görevlendirilen uzman heyet tarafından, TEVTA tarafından kurulması planlanan Mesleki Eğitim Merkezi içerisinde yer alacak Turizm Uygulama Atölyesi ve Dersliklerin tadilat ve donanımı konusunda teknik destek sağlanarak, danışmanlık hizmeti verildi.
Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği, Pencap Hükümeti ve TİKA tarafından büyük önem verilen Mesleki Eğitim Projesi sayesinde günümüz teknolojisi kullanılarak verilecek eğitimler ile tekstil, turizm, otomotiv gibi sektörlerdeki yetişmiş eleman ihtiyacının giderilmesi; yaratılacak istihdam vasıtasıyla da sosyal ve ekonomik altyapılara katma değer sağlanması hedefleniyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.