16.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Topsöğüt’te Aile Eğitim Semineri

Topsöğüt’te Aile Eğitim Semineri

Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim faaliyetleri yoğun bir şekilde devam ediyor

Topsöğüt’te Aile Eğitim Semineri

Aile eğitim seminerlerini yoğun olarak sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi (MADEM) tarafından Topsöğüt Hürriyet İlkokulu’nda “Anne-Baba Tutumları” konulu bir seminer gerçekleştirildi.

MADEM Aile Eğitim Uzmanlarından Sümeyye Abacı tarafından verilen seminer programına bayan veliler katıldı.

Başkan Çakır’a teşekkür

Programın başlangıcında kısa bir konuşma yapan Topsöğüt Hürriyet İlkokulu Müdiresi Sonay İzciler, MADEM işbirliğinde yaklaşık 1 yıldır her ay okulda seminer programı düzenlediklerini kaydederek, “Her ay farklı bir konuda öğrenci velilerimize yönelik aile eğitim seminerlerini okulumuzda gerçekleştirmekteyiz. İlgi ve katılımlarından dolayı değerli velilerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca MADEM’in bu hizmetleri vermesini sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’a özellikle teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

Anne-baba tutumları önemli

Daha sonra Uzman Sümeyye Abacı, katılımcılara anne-baba tutumlarının önemini anlatarak ayrıntılı bilgiler aktardı. Anne-Baba tutumları denilince anne-baba ve çocuk arasındaki olumlu veya olumsuz etkileşimi kastettiklerini anlatan Abacı, “Olumsuz tutumdan kastımız, anne-baba arasında gelişen tutarsızlık. Anne-baba, çocuğun davranışları karşısında farklı tavırlar benimserse tutarsızlık oluyor ve çocuk bu durumda hangisinin doğru hangisinin yanlış olduğunu bilemediği için sürekli bir tutarsızlık içerisinde yaşamak zorunda kalıyor. Dolayısıyla çocukluk dönemi olsun, ergenlik dönemi olsun problemli geçebiliyor” dedi.

Abacı, seminer programının sonunda katılımcıların sorularını da cevapladı.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.