28.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

TÖTM Yöneticileri Vali Toprak’ı Ziyaret Etti

TÖTM Yöneticileri Vali Toprak’ı Ziyaret Etti

İnönü Üniversitesi’nde Rektörlüğüne atanan Rektör Prof. Dr. Kızılay, göreve başladıktan sonra Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimliği yönetiminde yaptığı değişiklikle Hastanenin başhekimliğine Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Parlakpınar, Hastane Başhekim Yardımcılıklarına Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Beytur, İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Recep Bentli, Tıp Bilişimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cemil Çolak ve Acil Tıp Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. M. Ediz Sarıhan, Hastane Başmüdürlüğüne Sosyal Hizmet Uzmanı Önder Uyanık atanmıştı.

 

Atamalarının sonrasında Başhekim Prof. Dr. Parlakpınar, Yardımcıları Doç. Dr. Beytur, Doç. Dr. Bentli, Doç. Dr. Çolak, Doç. Dr. Sarıhan ve Başmüdür Uyanık ile birlikte Vali Toprak’ı makamında ziyaret ettiler.

 

Ziyarette Başhekim Prof. Dr. Parlakpınar, “Sayın Valimize, göreve başlamamız münasebeti ile ilk ziyaretimi gerçekleştirerek, göreve başladığımızı kendilerine ileterek içinde bulunduğumuz dönem sebebi ile bilgi ve birikiminden yararlanıp, desteklerini talep etmek amacı ile hastane yönetimi olarak ziyarete geldik.

 

Ülkemiz zor bir dönemden geçmektedir, 15 Temmuzda yaşanan kalkışma girişimi ile bundan sonraki süreçte öncelikli görevimizin, kurumlarımızdan FETO/PDY’nın sökülüp atılması olacağının altını çizmek istiyorum. FETO/PDY Tıp Merkezinden tamamen sökülüp atılana kadar hızlı ve titiz bir çalışma yapılacaktır, ilişiği olanlarla ilgili yasal süreçte süratle başlatılacaktır.” dedi.

 

Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Parlakpınar, Tıp Merkezinin kapasitesi, stratejik konumu, özellikle organ nakli ve kanser tedavisi alanlarında çevre iller ve bölgemiz için olan önemi konusunda Vali Toprak’ı bilgilendirdi.

 

Sağlık turizmi açısından da bölge ekonomisi için en önemli kurumlardan biri olan Tıp Merkezi ve Hastanenin hali hazırda kullanılamayan yoğun bakım ünitesi ve ameliyathane sorunlarından bahseden Başhekimi Prof. Dr. Parlakpınar, bu konuda Vali Toprak’a destek taleplerini iletti.

 

Vali Toprak, Başhekimi Prof. Dr. Parlakpınar’a ve yöneticilere hayırlı olsun temennilerini ileterek, görevlerinde başarılar dileyip “Turgut Özal Tıp Merkezi, ülkemizin önemli bir sağlık merkezi, bu merkezin daha da güçlenmesi, özellikle uluslararası arenada çevremizdeki ülkelerden daha fazla hasta alıp teşhis, tedavi ve diğer unsurlarıyla birlikte üniversitemize ve ilimize katkılar sağlanması da önemlidir. Karaciğer nakli konusunda bir hastanenin kurulması çok önemli olmuştur. Herhalde onkoloji hastanesi konusunda da önemli çalışmalarınız olacaktır” dedi.

 

Vali Toprak, 15 Temmuz’da Türkiye’yi iç savaşa götürecek ihanetlerin yaşandığını belirterek “FETO/PDY teröristleri tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi ile milli iradeye yönelik hiç olmayacak şekilde bir tehdit alındı, bundan sonra Cumhurbaşkanımızın önderliğinde tüm kurumlarımızdan bu teröristlerin sökülüp atılacağına, Turgut Özal Tıp Merkezimiz de bölgemiz ve ilimiz için çok önemli bir kurum, Başhekimlik olarak sizinde bu önemli kurumda bu tür yasadışı faaliyetlere karşı duracağınıza inanıyorum” diyerek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtip Başhekim Prof. Dr. Parlakpınar ile yöneticilere tekrar hayırlı olsun ve başarı dileklerini iletti.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.