TürkiyeSON - 23.02.2024 -

Trafik Eğitim Faaliyetleri Devam Ediyor

Trafik Eğitim Faaliyetleri Devam Ediyor

Malatya Emniyet Müdürlüğü, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla alınan trafik tedbirlerinin yanında eğitim faaliyetleri de düzenlenmektedir.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından 17-23 Kasım 2015 tarihleri arasında yapılan eğitim faaliyetleri kapsamında;

1- Ali Nazhit Bozatlı İlkokulu, Cahide Nebioğlu İlkokulu ve Ortaokulu, Mustafa Avni CÜRE İlkokulu, Özel Liderler Anaokulu öğrencilerine yönelik “Trafik Kuralları” konulu eğitim semineri, düzenlenmiş olup, eğitimlere toplam 351 öğrenci katılmıştır.

2- Trafik yoğunluğu olan okullarda öğrenim görmekte olan öğrencilerin güvenli bir şekilde okullarına giriş-çıkış yapmalarının sağlanması amacıyla 18 Kasım 2015 günü Battalgazi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Çok Amaçlı Salonunda toplam 7 Ortaokulda öğrenim görmekte olan 39 öğrenci, 2 öğrenci velisi ve 6 öğretmene “Okul Geçidi Görevlisi” eğitimi verilmiştir.

3- Sürücülerin trafik kurallarına uymalarının sağlanması ve trafik ekiplerinin yanında sokakta görev yapan diğer polis ekiplerinden de faydalanılması amacıyla resmi ekip otolarında görev yapan daha önce “Genel Zabıtanın Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağı Düzenleme Eğitimi” almış, toplam 59 personele mevzuat değişiklikleri, uygulamada görülen eksiklikler vb. konularda “Yenileme Eğitimi” verilmiştir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.