TürkiyeSON - 02.10.2023 -

Trambüs çalışıyormuş!

Trambüs çalışıyormuş!

Hidayet İlkokulu 4.sınıf öğrencileri trambüs tanıtım toplantısına katılıp, trambüsle Üniversite turu yaptılar.

ikizlerTürkiye’nin ilk elektrikli toplu taşıma aracı Trambüs’ün Hidayet İlkokulunda tanıtım toplantısı yapıldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, MOTAŞ yetkililerinin multivizyon salonunda yaptıkları toplantıyla 4.sınıf öğrencileri Türkiye’de ilk defa kullanılacak olan “Trambüs” adlı ulaşım aracını tanıdılar. Tanıtım sunumunda trambüse ilişkin bütün bilgiler öğrencilerin anlayabileceği bir dille aktarıldı.

Toplantının ardından trambüsle tanışan öğrencilerin keyfine diyecek yoktu. MOTAŞ yetkilileri Trambüs gezisi esnasında trambüsün çalışma sistemi hakkında tekrar kısa kısa bilgiler vererek, öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtladılar. İlk defa trambüse binmenin mutluluğunu yaşayan öğrenciler trambüsün rahat ve konforlu bir ulaşım aracı olduğunu belirttiler. Çevreyolundan Araştırma Hastanesine, oradan da İnönü Üniversitesine geçen öğrenciler, müzik eşliğinde trambüsle yolculuğun keyfinin çıkardılar.

Trambüsle yolculuk yapmanın çok güzel bir duygu olduğunu belirten ikiz kardeşler Zeynep ile Zehra bundan sonra yolculuklarında trambüsü kullanacaklarını, çünkü çok sevdiklerini ve trambüs sayesinde farklı bir gün geçirdiklerini belirttiler.

Yaklaşık 60 öğrenci ve 5 öğretmenin gözetiminde gerçekleştirilen gezi hakkında konuşan Hidayet İlkokulu Müdürü Aydın Çağırman, yapılan bu gezi sayesinde öğrencilerin hem trambüs hakkında bilgilendiklerini, hem de eğlenceli bir Üniversite gezisi yaşadıklarını belirtti. Çağırman ayrıca, bu güzel organizasyon için MOTAŞ yetkililerine ve güler yüzlü personeline çok teşekkür etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: