TürkiyeSON - 15.04.2024 -

Trambüs yarın hizmete girecek!

Trambüs yarın hizmete girecek!

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin kamuoyunda tepkilere rağmen Malatya’da başlatmış olduğu trambüs projesi yarın 11:00’de hizmete gireceği belediye tarafından açıklandı.

 

wdweMalatya kamoyunda gelen tepkilere aldırış etmeyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır tarafından ihalesi yapılarak Malatya’ya getirilen trambüsler için  yarın tören düzenlenecek. Malatya Büyükşehir Başkanı Ahmet Çakır’ın önceki günlerde TV Malatya’da Didem Barut’un programında, trambüslerin “trafik sorunu çözmek için getirmedik. Rahat ulaşım için getirdik”demesi ise, vatandaşlar tarafından tepki ile karşılandı. Vatandaşlar, “Malatya Büyükşehir Belediyesinin 300 bin Tl borcu var. Bu borçların büyük bölümü kaldırımlardan kaynaklanıyor. Malatya trafiğini çözmeden iki kat daha borçlandık. Beceriksiz belediye olarak tarihe geçecekler. Şehirde trafik alt-üst olurken, Ahmet Çakır halen etiket peşinde olması beceriksizliğinin göstergesidir. Dünyada böyle örnek var mıdır bilimez ama arkadaş bize var.”diye tepkilerini gösterdiler..

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından tek şirkete ihale edilen Trambüs projesi 10 aylık testin ardından hizmete geçeceği bildirildi. Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, 10 Mart 2015 Salı günü saat 11.00’de TRAMBÜS’lerin sefere başlaması nedeniyle MAŞTİ arkasında bulunan TRAMBÜS Bakım İstasyonunda bir tören düzenlenecektir. Programa katılmak isteyen Basın Mensupları için Emekliler Parkı yanından saat 10.30’da araç kalkacaktır.

Program:

Saat 11.00 Tören

Saat 11.30 Trambüs İle Dede Korkut’a hareket

Saat 12.00 Yemek

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. mustafa dedi ki:

    kesinlikle randıman alınmayacak bugün yine bir aksaklık oldu test sürüşünde ama benzinle gider birşey diyemem bak ona 🙂

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.