28.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

TRT Diyarbakır Gap Radyosu Arapgir’de Canlı Yayın Yaptı

TRT Diyarbakır Gap Radyosu Arapgir’de Canlı Yayın Yaptı

07 Kasım 2017 günü gerçekleştirilen radyo programı iki bölümden oluştu. Programın 10.00 – 13.00 arasında yayınlanan Yöremizden isimli sabah kuşağında konuklarla yapılan çalışmaları içiren 10-15 dakikalık sohbetler ve sohbet arasında ise yöresel müzik dinletisi yapıldı. Belediye Kültür ve sosyal İşler Müdürü Tuncay Çağdaş’ ın Arapgir’ i anlatan şiiriyle başlayan programda sırasıyla; Malatya Meteoroloji Bölge müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden Meteoroloji mühendisi Ali Osman Gülseren konuk olarak bölgenin üç günlük hava durumunu sundu. “Malatya Gündemi” isimli bölümde Arapgir Postası imtiyaz sahibi Kamuran Sezer, Arapgir postası Gazetesinin 63 yıllık hayat hikâyesini ve Arapgir’ de yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdi. “Güncel” başlıklı konuda ise Belediye Başkan Yardımcısı Çetin Özdemir ve Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Tuncay Çağdaş tarafından Arapgir’ in tanıtımı, belediyenin devam eden ve yapılması planlanan projeleri anlatıldı ve vatandaşlardan gelen talepler değerlendirilerek cevap verildi.  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı hazırlıkları ile devam eden çalışmaları İlçe Müdürü Sadık Özdemir,  Arapgir’ de Tarım ve Hayvancılık alanında yapılan çalışmaları da İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden Ziraat Mühendisi Kemal Sevim aktardı.  Gençlik ve Spor Müdürlüğünün faaliyetleri hakkında Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ergül Bay gerekli bilgileri verdi. Geçmişten Günümüze Malatya hakkında Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Derneği Başkanı Kemal Deniz Arapgir’ in geçmiş değerleri ve kültürü üzerine bir konuşma yaptı. Beyaz Ay Rehabilitasyon Derneği Başkanı Sadık Karagöz, ilçede bulunan Rehabilitasyon merkezi hakkında bilgi vererek, engelliler ile ilgili yapılan çalışmaları anlattı. Kunduracı Erol Hakan’ da tahta çivili kunduranın yapımı ve seyri hakkında bilgi verdi. Program Belediye Başkan Vekili Hacı İbrahim Aktaş’ın değerlendirme ve kapanış konuşmasıyla sona erdi. Konuklar arasında Kayaarası Müzik Gurubunun üyelerinden Ümit Aydın Klarneti ve sözüyle,  İlker Mandallı cümbüşüyle, Turgay Can’ da ritim sazıyla yöresel türkülerimizi seslendirdiler.

Saat 15.00 16.00 arasında yayınlanan Türkü Diyarı Programında ise Arapgir sevdalıları Gurubu üyelerinden Soner Kaya, Klarneti ve sözüyle,  Kadir Kömürcü Cümbüşüyle, Hüseyin Gül ise ritim sazıyla yöresel türküleri ile programa renk kattılar.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.