16.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

TSO İLE AKSA PROTOKOL İMZALADI

TSO İLE AKSA PROTOKOL İMZALADI

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’na ve Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğine bağlı üyeler elektriği artık indirimli kullanacak. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, AKSA ile imzalanan protokolde 130 lira üzerindeki faturalara net yüzde 12’lik bir indirim yapılacağını ifade etti.

ASFRREMalatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) üyeleri artık elektriği indirimli kullanabilecekler. MTSO ve AKSA arasında imzalanan protokole göre MTSO ve Esnaf ve Sanatkârlar Odası’na mensup üyelerin 130 liranın üzerindeki faturalarına net yüzde 12’lik bir indirim söz konusu. MTSO Binasında protokol imzalanmadan önce basın mensuplarına bir açıklama yapan MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, üyeleri ve esnaflara yönelik AKSA elektrikle 130 liranın üzerindeki faturalara yüzde 12’lik net bir ıskonto sağladıklarını belirterek, AKSA’nın yapmış olduğu bu indirimden dolayı teşekkür ettiğini söyledi.
İNDİRİME MESKENLER DE DÂHİL

Başkan Erkoç, “Bu üyelerimiz açısından önemli bir olay. Üyelerimizin, vatandaşımızın bu konuyla ilgili bilgileri yoktu. Biz Malatya Ticaret ve Sanayi Odası ve AKSA olarak bir çalışma neticesinde bütün üyelerimiz dâhil, mesken ve işyerleri de dâhil olmak üzere 130 liranın üzerindeki faturalara yüzde 12 net indirim sağlamış olduk” dedi.

Daha sonra söz alan Fırat Elektrik Perakende Satış A.Ş. Müdürü D. Bahadır Korkmaz da, MTSO Başkanı ve yöneticilerin faturada indirim yapılması için kendilerine başvuruda bulunduklarını ve bu yönde çalışma taptıklarını dile getirerek, verebilecekleri en yüksek indirim oranını belirleyip bütün Sanayi ve Ticaret Odası’nın üyeler ve hatta Esnaf Odasına mensup üyelerin hem ticarethanelerinde hem de belirlenen tüketimi dolduran mesken veya konutlarında aynı indirimi sağlayacaklarını kaydetti.

KORKMAZ’DAN UYARI

Ayrıca Korkmaz’ın kayıp-kaçak bedeli konusunda vatandaşlara bir de uyarısı vardı. Kayıp-kaçak bedellerinizi iade alıyoruz diyenlere itibar edilmemesini isteyen Korkmaz, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kayıp-kaçak oranları EPDK’nın tarifelerinde 3 aylık dönemlerinde belirlediği tarifelerde yer alan kalemlerden biridir. Bu konuyla alakalı bütün vatandaşlarımızı uyarmak istiyorum. Çünkü bu anlamda çok ciddi bir dolandırıcılıkla karşı karşıyayız. Yani bazı telefon hatlarından mesajlarla ‘sizin kayıp-kaçak bedellerinizi iade alıyoruz’ gibi insanlara dilekçe, dosya satıldığı gibi bilgiler geliyor. Bunlara hiçbir vatandaşımız itibar etmesin. Zaten kanun tasarısı olarak zaten mecliste. Sayın Enerji Bakanımız bundan bahsettiler. Kayıp-kaçak bedeliyle ilgili vatandaşların talepleri varsa gelip bizim kurumumuzdan bilgi almalarını tavsiye ediyorum.” http://www.busabahmalatya.com/

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.