TürkiyeSON - 09.02.2023 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Tüfenkci: “1 Kasım’da Geleceğimizi Oylayacağız”

Tüfenkci: “1 Kasım’da Geleceğimizi Oylayacağız”

ÖNALAN: “BU PARTİ DEĞİL, ÜLKE MESELESİ”

AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Bülent Tüfenkci ile AK Parti Malatya 6. Sıra Milletvekili Adayı Ufuk Önalan, seçim çalışmalarını birlikte sürdürdü.

Tüfenkci ve Önalan, 1 Kasım’da yapılacak olan genel seçim çalışmaları kapsamında Eski Şire Pazarı esnaflarını, Muhtarlar Derneğini, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğini, Kayısı Kent Muhtarlar Derneğini ziyaret etti.

“1 KASIM’DA BÜTÜNLEME SINAVINI GEÇECEĞİZ”

AK Parti Malatya 6. Sıra Milletvekili Adayı Ufuk Önalan, 1 Kasım’da milletin önemli bir tercih yapacağını kaydetti.

Önalan, 1 Kasım’da AK Parti’nin yeniden iş başına gelmesiyle birlikte herkesin yüzünün güleceğini ifade ederek, “7 Haziran bir seçimdi. Ama seçimden de öte 7 Haziran’da oluşan tablo bütün dünya mazlum ve masumlarının pek beklemediği bir tabloydu. Bizde bu tablodan gerekli dersleri aldık. Sahaya bire bir inerek, çiftçimiz bizden ne bekliyor, ne söylüyor. Hayvan yetiştiricilerimizin ne sorunları var. Direk bunları alıp, seçim beyannamemize kesip, kopyalayıp, yapıştırdık. Seçim beyannamemizde sokaktaki Ahmet Amca’dan, Bingöl’de çiftçilik yapan Mehmet Amca’nın dediği her şeye bire bir uyuyor. 1 Kasım’ı 7 Haziran’ın bütünlemesi olarak görüyoruz. 1 Kasım’da o bütünleme sınavını inşallah verip, güçlü ve istikrarlı bir hükümet kurabilirsek, tekrar o 7 Haziran öncesine dönersek, herkesin yüzü gülecek” dedi.

“TÜRKİYE, YENİDEN BİR SIÇRAMA YAPACAK”

AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Bülent Tüfenkci ise, AK Parti iktidarları döneminde uygulanan tarım politikaları ile birlikte tarımı, Avrupa’da birinci, Dünyada ise 4-5’inci sıraya taşıdıklarını kaydetti.

Tüfenkci, Malatya’nın hem tarım hem de sanayi kenti olduğuna dikkat çekerek, “Biz, sanayileşirken tarımı ötekileştirmeyeceğiz. Tarımımıza da sahip çıkacağız. Tarım denildiğinde Malatya’da öne çıkan olgu kayısı. Biliyorum ki Malatya, hayvan yetiştiriciliğini de son yıllarda başarmış illerden birisi” diye konuştu.

Milletvekili Tüfenkci, 1 Kasım’da yeniden oluşacak AK Parti iktidarıyla birlikte Türkiye’nin yeniden bir sıçrama yapacağını ifade ederek, “1 Kasım’da oluşacak tablo, 7 Haziran’dan sonra ortaya çıkan belirsizliğin giderilmesi veya insanların önünü görüp, yatırım yapamaması noktasındaki tereddütlerini de inşallah ortadan kaldırır. İstikrardan, sosyal barıştan, toplumsal uzlaşmadan, kardeşlik, barış, demokrasiden yana inşallah tercihler kullanılır. Toplumsal barışın verdiği öz güvenle de yeniden bir sıçramayı gerçekleştirmiş oluruz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: