16.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Tüfenkçi; “Hesabı sorulacak”

Tüfenkçi; “Hesabı sorulacak”

AK Parti İl Başkanı Tüfenkci Yeşilyurt Muhtarlar Derneği’ni ziyaret ettiDSC00030 DSC00036

İl Başkanı Av. Bülent Tüfenkci, beraberinde İl Başkan Yardımcısı Murat Turgut, Yeşilyurt İlçe Başkan Yardımcısı Ekrem Dağ, Belediye Meclis Üyesi Nurettin Karaaslan ve partililer ile Yeşilyurt Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şahbaz’ı ziyaret etti.

Başkan Tüfenkci yaptığı konuşmada, Karaman’ın Ermenek ilçesinde bulunan kömür madeninde meydana gelen kazadan dolayı büyük üzüntü duyduklarını belirterek, dualarımız madende mahsur kalan işçilerimizledir. İnşallah bir an önce sağ salim kurtarılıp alilerine kavuşurlar diye ümit ediyoruz ifadelerini kullandı.

Devletin tüm imkânları ile işçileri kurtarmak için seferber olduğunu dile getiren Tüfenkci, ‘’ Soma’dan sonra bir dizi yasal düzenleme yapıldı. Buralarda çalışan işçilerimize yeni yasal koşullar getirildi. Ancak burada görüyoruz ki işverenlerin kar hırsı yasal yükümlülükleri yerine getirmenin önüne geçmiş. Yemeğin aşağıda yenilmesi kabul edilir bir durum değildir. Elbette ki bunun hesabı sorulacaktır. Şu anda adli ve idari soruşturma başlatılmıştır’’ dedi.

İl Başkanı Tüfenkci,  konuşmasının devamında muhtarların öneminden ve sorunlarından bahsederek, ‘’ Muhtarlarımız yerel yönetimlerin en alt birimi ama en önemli birimidir. Vatandaşlarımız ile direk olarak bire bir diyalogda olmaları, vatandaşın mahallede ilk muhatap olduğu kişinin muhtarlarımız olması onların önemini ve sorumluluğunu arttırmaktadır. Bu bakımdan göz ardı edilmemesi gereken bir birimdir. Bizler il teşkilatı olarak, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ile sık sık mahallerimiz ziyaret ediyor, vatandaşlarla ve muhtarlarımız ile bir araya geliyoruz. Bugün de İl, İlçe Teşkilatımızla ve belediye meclis üyelerimiz ile Yeşilyurt Muhtarlar Derneği’mize ziyaret ettik.  Tabi mahallelerimizin eksiklikleri ile beraber muhtarlarımızın da bazı sıkıntılarının olduğunu görüyoruz.

Mahallelerimizle ilgili eksikliklerimizi olabildiğince takip edip giderilmesi için kurumlara taleplerimizi iletiyoruz. Ancak bu noktada bazı hususların altını çizmek istiyorum. Az önce belirttiğim gibi muhtarlarımız bizler için önemli. Göz ardı edilmemesi gereken bir birimimiz. Ancak bugün burada bize iletilen bazı eksiklikleri her hangi bir muhtarımızın belediyelerimizdeki herhangi bir birimimize veya diğer ilgili kurumlara bir telefon ile iletebilecekleri ve netice alabilecekleri türden eksiklikler. Burada temel sorunlardan biri muhtarların yeterince dikkate alınmaması. Ben kurumların ve belediye birimlerinin bu hususta daha özenli olması gerektiğini düşünüyorum. Muhtarlarımızın iş yapamadığı bir ortamda eksikliklerin zamanında giderilmesinde sorun yaşarız. Bizler teşkilatlar olarak aracı olmadan da sorunlar giderilmelidir’’ ifadelerini kullandı.

2015 Genel Seçimlerine de değinen İl Başkanı Tüfenkci, ‘’ Bir ara bir dedikodu çıktı, Cumhurbaşkanlığı seçiminin rüzgarıyla AK Parti genel seçimleri 2014 Sonbaharına alabilir denildi.  Ancak AK Parti daha öncede dediği gibi sözünden çıkmadı. Dolayısıyla erken seçim yapılmıyor. Bizler her zaman milletimizin karşısına çıkmaya, sandığa gitmeye hazır bir partiyiz. Seçimlerden en son korkacak partiyiz. Ancak erken seçim ülkemizin imajı ve istikrarı açısından uygun bir durum olmaz’’ dedi.

‘’Cumhuriyet Tarihinin En Önemli Seçimi: 2015 Seçimleri’’

Tüfenkci, 2015 genel seçimlerinin Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi olacağına vurgu yaparak, ‘’ Bu seçimlerden çıkacak sonuçlara göre ülkemiz Türkiye ya 2023 ve daha ötesine yönelik olumlu bir sürece girecek ya da bu süreçten mahrum kalacak. 2015 seçimlerinin önemi tamamen yeni bir anayasa yapıp yapamayacağımıza endeksli. Türkiye 2015 seçimleri sonrası yeni, evrensel hukuk ilkeleriyle bire bir uyumlu bir anayasa yapmak zorunda. Dolayısıyla 2015 seçimleri olağanüstü önemi haiz, kırk, elli senelik geleceğimizi belirleyecek bir seçim olacak. Yeni bir anayasa hedefi, evrensel hukuk ilkeleriyle bire bir uyumlu bir anayasa hedefi her türlü siyasi tartışmanın ötesinde, ortak bir hedef olmalı diye düşünüyorum. Ancak daha önce de tecrübe ettiğimiz üzere muhalefetin bu konuda destek olmaktan ziyade köstek olmak gibi bir tavrı var. Tabi biz bu kadar önemli bir hususu muhalefetin keyfi davranışlarına bırakmadan 2015 seçimlerinde tek başımıza anayasaya yapacak çoğunluğu almayı hedefliyoruz. Bunun içinde çalışmalarımıza başlamış bulunuyoruz’’ dedi.

Yeşilyurt Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şahbaz ise ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, derneğin kuruluş amacı ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.