TürkiyeSON - 13.04.2024 -

Tüfenkçi heyeti kabul etti

Tüfenkçi heyeti kabul etti

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Sultanahmet’teki terör saldırısına ilişkin, “Sultanahmet’te yaşanan Türkiye’nin birliğine ve beraberliğine yönelik bombalama olayı, esasında Paris’teki bombalama olayıyla farklı olmamasına rağmen, dünya yine bu Müslüman coğrafyadaki olayları görmezden gelmekte mahirlik yapıyor” dedi.

Tüfenkci, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Küresel ekonomilerle rekabet edilebilmesi için özellikle ihracatın kolaylaştırılması gerektiğine dikkati çeken Tüfenkci, “Dünya küresel bir pazar. Türk sanayicilerini dünya ile rekabet edebilir hale getirmemiz için bürokratik işlemleri azaltmamız lazım. İnşallah hükümetimiz zorlaştıran değil, kolaylaştıran olur. Milletten yana, sonuç odaklı olacağız” diye konuştu.

Bakanlık olarak dürüst esnaf ve sanayiciyi koruduklarını belirten Tüfenkci, “Çünkü biz istiyoruz ki ihracatımızı artıralım, 2023 hedeflerini yakalayalım. Bütün devletler kendi sanayilerini korurlar. Bizim de bunu yapmamız, teşvik etmemiz lazım” ifadelerini kullandı.
Ticaretin büyümesi için huzur ve güven ortamının gerekli olduğunu vurgulayan Tüfenkci, şöyle konuştu:
“Sultanahmet’te yaşanan Türkiye’nin birliğine ve beraberliğine yönelik bombalama olayı, esasında Paris’teki bombalama olayıyla farklı olmamasına rağmen, dünya yine bu Müslüman coğrafyadaki olayları görmezden gelmekte mahirlik yapıyor. Terör örgütünün tüm engellemelerine rağmen inşallah yeni bir başarı hikayesini yazacağız. Bizim medeniyetimiz güçlü bir medeniyet. İnşallah bunu hep beraber başaracağız.”

Kütükcü de Bakan Tüfenkci’ye hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.