TürkiyeSON - 15.04.2024 -

Tüfenkçi’den Bayram Mesajı

Tüfenkçi’den Bayram Mesajı

AK Parti Malatya Milletvekili Av. Bülent Tüfenkci, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.Milletvekili Bülent Tüfenkci, “Adaleti, barışı, kardeşlik ve hoşgörüyü hakim kılmanın mücadelesini vermeye devam edeceğiz” dedi.
wr

“Özümüz, acımız, sevincimiz, bayramımız bir” diyen Tüfenkci, ‘’Her türlü dayanışma ve yüce duygunun tezahür ettiği, sevgi, barış, dostluk ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, dargınların barıştığı, kucaklaşmanın yaşandığı bir Ramazan Bayramına daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gönüllerimiz bir yandan bayram coşkusuyla dolarken, diğer yandan dünya üzerinde bayrama buruk gönüllerle giren insanların hüzün ve acılarını da yüreklerimizde taşıyoruz. Özellikle Suriye’de, Doğu Türkistan’da ve daha birçok yerde kardeşlerimizin yaşadığı acı millet olarak hepimizi derinden üzmektedir. Türkiye’nin, tarihten gelen sorumluluğuyla, dünyanın kriz bölgelerindeki halklara şefkat elini uzatmaya ve dünyanın vicdanı olmaya devam edecek’’ diye konuştu.
Tüfenkci, adaleti, barışı, kardeşlik ve hoşgörüyü hakim kılmak için mücadeleye devam edeceklerini ifade ederek, ‘’Demokrasiyi, insan hak ve hürriyetlerini, evrensel değerleri, hukukun üstünlüğünü, bu ülkenin tartışılmaz, değişmez değerleri haline getirmek için kararlı adımlar atmaya devam ederek geleceğe çok daha güçlü, çok daha emin adımlarla yürümeliyiz’’ dedi.
“TÜRKİYE DÜNYANIN VİCDANI OLMAYA DEVAM EDECEK”

Türkiye’nin, tarihten gelen sorumluluğuyla, dünyanın kriz bölgelerindeki halklara şefkat elini uzatmayı sürdüreceğini ve dünyanın vicdanı olmaya devam edeceğini ifade eden Tüfenkci, mesajında şu düşüncelere yer verdi:
“Unutmayalım ki, bayramlar kardeşlik iklimini, dayanışma ruhunu, birlik ve beraberliğimizi tazeleme günüdür. Bayramlarımızı bireyselleştirmek, bu günleri yalnızca tatil vesilesi kılmak, bizim kültürümüze ve bayramın ruhuna aykırıdır.Onun için bayram sevincimizi, yaşlılarımızla, yoksul ve düşkünlerimizle de paylaşmayı asla ihmal etmeyelim, sevinçte de kederde de onlarla birlikte olduğumuzu gösterelim. Aynı şekilde, şehitlerimizin yadigarlarını, ailelerini, çocuklarını, kahraman gazilerimizi, yetimlerimizi de unutmayalım. Bu düşüncelerle bütün vatandaşlarımızın, tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramını kutluyor, bayramın tüm insanlığa bolluk, bereket, barış ve huzur getirmesini diliyorum.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.