28.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Türk Talebe Birliği Yeniden Kuruldu

Türk Talebe Birliği Yeniden Kuruldu

Milli Türk Talebe Birliği tekrar kuruldu. İlk olarak 1916 yılında kurulan Milli Türk Talebe Birliği Türkiye’nin her döneminde gerçekleştirdiği çalışmalarla ülkeye damga vurmuş bir kuruluş.

Bugün ülkemizi yöneten önemli isimlerin yetiştiği ocak olan ‘Talebe Birliği’ yasakların ardından tekrar 2014 yılında açılmıştı. İlimizde de birlik tekrar kuruldu. İlk toplantısına ise Sivas protokolü tam kadro katıldı.

Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen toplantıya Vali Davut Gül, Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Âlim Yıldız, AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin, Milli Türk Talebe Birliği İl Başkanı Ahmet Deligöz ile diğer protokol üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda ilk olarak söz alan Birlik Başkanı Ahmet Deligöz, Milli Türk Talebe birliğinin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Daha sonra söz alan Belediye Başkanı Sami Aydın, “Milli Türk Talebe Birliği bir döneme damga vurdu. Bugün burada bulunan gençlere ben 15 yıl önce devletin önemli noktalarındaki isimler namaz kıldığı için oruç tuttuğu için suçlanıyorlardı desem inanmazlar. Ancak bu ülkede bunlar yaşandı. Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Belediye Başkanlığına aday olduğunda bu isim İstanbul’a başkan olursa ortalık karışır propagandaları yaptılar, itibarsızlaştırmaya çalıştılar ama gördüler ki öyle olmadı. Şu anda burada yapılan toplantıya valimiz ve diğer protokol üyeleri katılıyor, daha önce böyle bir toplantıda yer alamazlardı. Türkiye normalleşme sürecine girdi ve bu süreci başlatan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere değerli yol arkadaşlarıdır. Burada bilinçli şuurlu gençliğin Milli Türk Talebe Birliği içerisinde olduğunu görmekten de oldukça mutluyum, etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Milletvekili Orhan Deligöz’de kendisinin akademisyen olduğuna vurgu yaparak “28 Şubat döneminde üniversiteden uzaklaştırıldım, bugün milletvekiliyim. O gün onu yapanlar bu süreç bin yıl sürecek demişlerdi ancak bu süreç 5 yılda son buldu. O gün onu yapanlar FETÖ’ydü. FETÖ ile PKK arasında hiçbir fark yok ikisinin de kuruluş dönemi aynı zamana denk geliyor. İçimizdeki fetöcüler sebebiyle biz PKK konusunda başarılı olamadık ama bundan sonra bunu başaracağız. Biz bugüne kolay gelmedik, kolay kolay da kaybetmeyeceğiz. Bunun için gençlik hareketi önemli.” dedi.

Son olarak söz alan Vali Davut Gül, “Milli Türk Talebe Birliği’nin yeniden açılmasına vesile olan öğrencileri kutluyorum. Ben Kıbrıs’ta öğrenciydim. Bir derneğimiz vardı, bu derneği idare edebilmek için milletvekillerinin, belediye başkanlarının çocuklarını derneğe üye yapmaya çalışırdık. Şimdi burada görüyorum ki; sizler şuurlu bir şekilde bunu yapıyorsunuz. 1977 yılında Üstat Necip Fazıl Sivas’a gelirken günlerce tren beklenmiş üstat karşılanmış. Bugün de gençlerimizde aynı heyecanın olması gerekir.” ifadesini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.