TürkiyeSON - 15.04.2024 -

“Türk Yıldızları” Malatya semalarında uçacak

“Türk Yıldızları” Malatya semalarında uçacak

Dünyanın önde gelen akrobasi timlerinden birisi olan Türk Hava Kuvvetleri’nin Akrobasi Timi Türk Yıldızları, havacılık tanıtım faaliyetleri kapsamında 2 Ağustos’ta Malatya semalarında gösteri uçuşu yapacak. Türk Yıldızları 7 numaralı Pilot Yüzbaşı Onur Adalı: Malatyalılara gösterilerin en güzelini sunacağız.

img-soloturkkokpiticiturkyildizlariformasyon-833

Türk Hava Kuvvetleri’nin Akrobasi Timi Türk Yıldızları, 2 Ağustos’ta Malatya’da gösteri uçuşu yapmaya hazırlanıyor. Türk Yıldızlarının 2 Ağustos’ta yapacağı gösteriyle alakalı dün Valilik Toplantı Salonu’nda Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz başkanlığında bir toplantı düzenlendi. Toplantıda Türk Yıldızları’nın Malatya’da gerçekleştireceği gösterinin etkin hale getirilmesi ve olası aksaklıkların çözümü noktasında görüş alışverişinde bulunuldu.

KAZA NEDENİYLE İPTAL EDİLMİŞTİ

Türk Yıldızları akrobasi timinden pilotların yanı sıra kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin de yer aldığı toplantı öncesi bir açıklama yapan Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz dünyanın önde gelen akrobasi timlerinden birisi olan Türk Yıldızları’nın Malatya’da bir gösteri uçuşu yapmasının daha önce de planlandığını, ancak planlanan bu gösterenin bir kaza nedeniyle iptal edildiğini söyledi.

Türk Yıldızlarını Malatya’da görmek istediklerini belirterek sözlerini sürdüren Vali Yardımcısı Kurnaz, “2 Ağustos tarihi itibariyle Türk Yıldızlarımız Malatya’da olacaklar. Bu toplantımızda yapılacak gösterinin hazırlıklarıyla ilgili genel konuları değerlendirmek, karşılıklı olarak onların bizden istedikleri nelerdir, bunları konuşmak ve tartışmak amacıyla bir araya geldik. İnşallah çok güzel bir gösteri olur” dedi.

YÜZBAŞI ADALI: GÖSTERİLERİN EN GÜZELİNİ SUNACAĞIZ

Daha sonra söz alan Türk Yıldızları 7 Numaralı Pilot Yüzbaşı Onur Adalı ise Türk Yıldızları ailesi olarak Malatya’da bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını kaydetti. Daha önce de planlanan ancak 2012 yılında yaşan elim bir kaza nedeniyle iptal etmek zorunda kaldıkları gösterilerini birkaç yıldır ayarlamaya çalıştıklarını belirten Adalı, iptal edilen bu gösterinin bu yıla nasip olduğunu ifade etti. Yüzbaşı Adalı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Malatya’da gösterilerin en güzelini halkımıza sunacağız. Öncelikle şunu belirmek istiyorum: Buraya gelmeden önce geçtiğimiz ay Finlandiya, sonrasında Polonya, sonrasında Romanya’daydık. Bizim asli görevlerimizden birisi aslında yurt dışında Türk insanını temsil etmek. Türk insanının yeteneğini göstermek ve bayrağımızı en yüksekte dalgalandırmaya çalışmak. Bunun yanında Türk Hava Kuvvetleri olarak halkımızla da bütünleşeceğiz. Sosyal medyadan veya ulaşabilecekleri diğer kanallardan bizlere ulaşan Malatya halkının, bu gösterileri yapmamız yönünde çok büyük talepleri vardı. Biz de yıllardır burada olmak için uğraşıyoruz ve bu sene bu gösteriyi gerçekleştireceğiz.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.