27.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Türkiye Atağa Geçecek

Türkiye Atağa Geçecek

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 16 Nisan’da Türkiye’nin geleceği için ‘evet’ diyeceğini ifade ederek, “Güçlü bir Türkiye için inşallah cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle beraber Türkiye atağa, depara geçecek” dedi.

Bakan Tüfenkci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ile birlikte minibüs ve servis şoförleriyle bir araya gelerek, Battalgazi İlçesi Fırat Mahallesi’ndeki toplantıya katıldı.

“Milletimiz ve esnaflarımız 16 Nisan’da milli iradeye sahip çıkacak”

Sultanlar Sarayı’nda düzenlenen toplantıda konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, esnafın toplumun ve milletin omurgası olduğunu ifade ederek, esnafların her zaman birlikten, beraberlikten, sağduyudan, huzurdan yana olduğunu kaydetti.

Bakan Tüfenkci, 15 Temmuz’u unutmadıklarını belirterek, “15 Temmuz’da esnaf kardeşim tanka, topa, tüfeğe karşı nasıl meydanları doldurduysa, milletin iradesine nasıl sahip çıktıysa, cumhurbaşkanımıza ve seçilmiş hükümete nasıl sahip çıktıysa, 16 Nisan’da da milli iradeye ‘evet’ diyecek” ifadelerini kullandı.

Türkiye’yi büyütmek için gece gündüz çalıştıklarını dile getiren Tüfenkci, şunları söyledi: “Biz istiyoruz ki esnafımızı büyütelim, biz istiyoruz ki tüccarımızı büyütelim, biz istiyoruz ki sanayicimizi büyütelim, biz istiyoruz ki ihracatçımızı büyütelim, biz istiyoruz ki Türkiye’yi büyütelim. Biz Türkiye’yi büyütmek için gece gündüz çalışırken birileri Türkiye’ye karşı, Türkiye’nin birliğine, beraberliğine, dirliğine karşı kastederek terör örgütleriyle beraber saldırıya geçiyor. Onlar ne kadar saldırırsa saldırsın biz, Allah’ın izniyle Türkiye’ye uzanan elleri kırarız. Hükümet olarak biz, hep esnafın yanında olduk. Esnafın sorunlarına, taleplerine hep duyarlı olduk.”

“Türkiye depara kalkacak”

Bakan Tüfenkci, yeni sistemle birlikte Türkiye’nin depara kalkıp, atağa geçeceğini kaydederek, “İstikrarlı bir yönetim, koalisyonların olmaması için güçlü bir Türkiye ve liderlik için yeni sistemle Türkiye atağa geçecek. Türkiye büyüsün, artık güçlü yönetimler olsun istiyoruz. Sistemdeki boşluklar nedeniyle artık benim esnafın zarar görmesin, iflaslarla karşılaşmasın. Bu ülke çift başlılıklardan, istikrarsızlıklardan, koalisyonlardan dolayı gerçekten milyar dolarlar kaybetti. Güçlü bir Türkiye için inşallah cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle beraber Türkiye atağa, depara geçecek. Bu sistemin devam etmesinden kimler mutlu? Bu sistemin boşluğundan faydalanarak, bu ülkenin kaymağını yiyenler ‘hayır bu sistem devam etsin’ diyorlar. Ama Türkiye, ‘esnafım büyüsün, çiftçim büyüsün, köylüm büyüsün, sanayicimiz büyüsün’ diyorsa, ‘bu sistem değişmeli ve yeni bir yönetim şekli gelmeli’ diyor, 16 Nisan’da ‘evet’ diyor” şeklinde konuştu.

“Türkiye’de bütün engelleri kaldırmak istiyoruz”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ise Türkiye’nin ekonomisinin esnafların omuzunda yükseldiğini kaydetti.

Çalık, engelsiz bir Türkiye için çaba sarf ettiklerini belirterek, “Engelsiz Türkiye için 2005 yılında bir yasa çıkarttık. Bütün toplu taşıma araçlarının engelli vatandaşların binebileceği bir hale getirilmesini istedik. Biz, Türkiye’deki tüm engelleri kaldırmak istiyoruz. Minibüsçülerimizin araçlarına engelli kardeşlerimizde binebilsin istiyoruz” dedi.

“Direksiyonun başında milletimiz olacak”

Milletin güçlü desteğiyle AK Parti’nin 15 yıldır iktidarda olduğunu dile getiren Çalık, şunları söyledi: “Şimdi artık egemenliğin kayıtsız şartsız, hiçbir kurum ve kuruluş araya koymadan direkt olarak milletin iradesinin sandığa yansıtılması için çok önemli bir fırsat var. İşte o fırsatın adı 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Halk Oylaması. 16 Nisan’da minibüsçü esnaflarım direksiyonun başına geçecek, milletimiz Türkiye’de kurulacak olan hükümetlerin başına geçecek, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin başına geçecek ve hükümet sistemlerinin başında milletimiz olacak. Direksiyonun başında milletimiz olacak. 16 Nisan’da inanıyorum ki güçlü bir Türkiye’ye yürüyeceğiz. Milletimiz için, vatanımız için, bayrağımız için, devletimiz için 16 Nisan’da güçlü bir ‘evet’ diyeceğiz” şeklinde konuştu.

“15 Temmuz’dan ders almadınız mı?”

İsviçre’deki pankart skandalına da değinen Çalık, şunları söyledi: “İsviçre’de bir pankart ve o pankartta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafı. Silahı şakağına dayayan bir fotoğraf. O fotoğrafı asan vatan haini şerefsizler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı. Onlara kucak açan İsviçre de en az onlar kadar haindir, kalleştir. Biz biliyoruz ki gözümüzü sakındırırız, Cumhurbaşkanımıza yan gözle bakanın gözünü çıkarırız. Bilsinler ki Malatya da, Türkiye de Recep Tayyip Erdoğan’ın önüne set olacaktır ve ona gelecek kurşunlara siper olacaktır. Hiçbir şekliyle milletimiz Cumhurbaşkanımızın kılına zarar gelmesine izin vermedi. 15 Temmuz darbe girişiminden daha ders almadınız mı? Nasıl yerle yeksan olduğunuzu daha anlamadınız mı? Milletimizin iradesine sahip çıkan, milletimizle yol yürüyen Cumhurbaşkanımıza bu milletimiz sonuna kadar sahip çıkacaktır. 16 Nisan’da kararınız evet olsun.”

Mahalle Toplantısı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık, daha sonra Battalgazi İlçesi’ne bağlı Fırat Mahallesi’nde gerçekleştirilen mahalle toplantısına katıldı.

Toplantıda konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, belediye olarak Türkiye’ye rol model olacak çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

Gürkan, geride kalan 11 seçimde Malatyalıların ve Battalgazi halkının kendisine yakışanı yaptığını ifade ederek, “Ben inanıyorum ki 16 Nisan’da Battalgazi halkı ve Fırat Mahallesi sakinleri kendisine yakışanı, yaraşanı yapacaktır” dedi.

“Sandıkları sahipsiz bırakmayacağız”

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ise 16 Nisan’ın Türkiye’nin geleceği açısından önemli olduğuna dikkat çekerek, “Bu ülkede bir daha çift başlılık olmaması için, hükümet krizleri yaşanmaması için, sağlam bir iradeyle bu ülkenin idare edilebilmesi için, hep birlikte 16 Nisan’da sandıklara gittiğimizde ‘evet’ oyumuzu kullandığımız gibi sandıkları da sahipsiz bırakmayacağız” diye konuştu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, gelecek nesillere daha sağlıklı bir gelecek bırakma adına 16 Nisan’ın önemli olduğunu kaydederek, “Gelecek nesillerimiz, çocuklarımız için 16 Nisan itibariyle artık Türkiye bir daha bu çalkantılı kriz dönemlerini geride bırakarak, yeniden kalıcı bir büyümenin başlangıcına adım atmış olacak” ifadesini kullandı.

“Tıkanıklıkların önünü açacağız”

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise 16 Nisan’da Türkiye’nin geleceğini oylayacağını ifade ederek, şunları söyledi: “Bu seçim bizim, sizin değil, bizlerin ve sizlerin nesilleri olan, bu ülkenin asli sahipleri olan gençlerimizin geleceğini belirleyeceğimiz bir referandum. Bir milletvekili, belediye,

muhtar, belediye meclis üyesi seçimi değil, 80, 90, 100 yıldır bu ülkede hayatını sürdürmeye çalışan demokratik, sosyal, hukuk devletinde yapılamayanları, tıkanan gidişatın önünü açmak için 18 maddelik bir düzenleme yapıyoruz. Bu 18 maddeyle alakalı sorun muhalefete ‘neye karşısınız?’ bir tek cümle söyleyemiyorlar.”

“Kılıçdaroğlu demokrasiden bahsedemez”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Battalgazi’ye yeni 200 yataklı bir hastanenin yapılacağı müjdesini verdi.

Çalık, 16 Nisan’da ‘evet’lerin bütün sandıkları dolduracağını ifade ederek, “Gençliğimiz niçin ‘evet’ vereceğini biliyor. Kemal Kılıçdaroğlu televizyona çıkmış, ‘demokrasiden bahsediyorlar, demokrasinin esası bizde var’ diyor. Kendisinin nasıl genel başkan olduğunu unutuyor. Demokrasi var mıydı, yoklama yapıldı mı? Bizim genel başkanlarımız, kurucu genel başkanımız nasıl genel başkan oldu hepiniz biliyorsunuz. Kurucu genel başkanımız bırakın particilerin oylarıyla, milletin hamuruyla AK Parti Genel Başkanı oldu. 2014’te cumhurbaşkanlığı seçimi yapıldı. Partiler cumhurbaşkanlarını aday gösterdi. AK Parti adayını gösterirken, Recep Tayyip Erdoğan ismini söylemeden evvel bütün teşkilatlarına sordu. Milletvekilleri ve sivil toplum örgütleri dahil olmak üzere kanaatler alındı. Kendileri Cumhurbaşkanı adayı etmek için Ekmeleddin’i nasıl aday gösterdiler? Lütfen kendi tabanındaki insanlara dönüp sorsunlar. Eğer onların demokrasi anlayışı buysa bizde yok. Ekmek için Ekmeleddin’e, bir tek milletvekiline, genel idare kurullarına bile sormadan, egemen güçlerin önerisiyle ‘ekmek için Ekmeleddin’ dedi Kılıçdaroğlu. Demokrasiden Kılıçdaroğlu bahsedemez, Cumhuriyet Halk Partisinin oy veren tabanı bunu çok iyi biliyor. Kılıçdaroğlu’nun demokrasiye dair tek bir cümle etme hakkı yok. Hadi diyelim ki 2014’te yüreğin yetmedi Cumhurbaşkanı adayı olamadın, peki şimdi 16 Nisan’da Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi oylanacak. Senin yüreğin yetiyorsa hangi sistemde olursa olsun Cumhuriyet Halk Partisinin Cumhurbaşkanı adayı olarak çıkarsın ve birilerinin tek adam olacağından, diktatör olacağından korkuyorsan sen de hani çok demokratsın ya Cumhuriyet Halk Partisinin Cumhurbaşkanı adayı olarak çıkarsın aslanlar gibi Cumhurbaşkanı adaylarıyla mücadele edersin. Ama Cumhurbaşkanı adayı olmak hele de bu kadar güçlü bir teşkilatın adayı olmak her babayiğidin harcı değildir hele Kılıçdaroğlu’nun hiç harcı değildir” dedi.

“Türkiye’nin geleceği için ‘evet’ diyeceğiz”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 16 Nisan’da milletin geleceğini oylayacağını belirterek, “Battalgazi’nin kararı net, Fırat’ın kararı net, oyu evet. Kararınız inşallah 16 Nisan’da milli iradeden yana olacak. Kararınız inşallah Türkiye’nin geleceğinden, birliğinden, beraberliğinden yana olacak. Geçmişte hangi partiye oy vermişseniz verdiniz ama 16 Nisan’da Türkiye’nin geleceği için inşallah ‘evet’ diyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.