TürkiyeSON - 01.12.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Türkiye’nin ilkleri

Türkiye’nin ilkleri

malatya-beleldiye

Aslında izlediğimiz halayın ötesinde, şehrin dokularının yok olduğu bir süreç.Garipler şehri boşuna denmiyor  şehri Malatya’ya…Malatya’da şimdilerde zamansız patlayan mısır misali sadece seçimlerde Özal’ın vizyonu konuşulur.. Gölgelere sığının seçilmişlerin piyesini izliyoruz (+3) kategorisi)

7 Haziran’da yapılacak olan seçim stardı ile sesiz kalıp seçimi vatandaşın gözünden izlemek istedik.. Vatandaş ne diyor? ” Büyükşehirin seçilmişleri kendi küçük ütopyalarında  Malatya’yı nasıl dizayn etiğini görüyoruz.. Hedefsiz patlayan topun saçmaları gibi başka şehirlerden kopya çalışmaları ile şehre dizayn etmek istiyor akıllarınca…

Aslında tezatlar bununla sınırlı değil!

Bu şehre dışarıdan getirilen genel sekreter Arif Emecen, kendi personeline  zenci demesi ile ünlü… Ve bu işi de şakaya bağlamada ustadır. Emecen, Çakır’ın Umre ziyaretinde hızlandırılmış şekilde makam odasına dışarıdan-içeriden büyük rakamlarla getirdiği oda tefrişatı ile makamın büyüklüğü arasında suni teneffüsle büyük olmanın derdinde. Büyükşehirde yapılan yamuk işler sadece bunlarla sınırlı değil, etobur sistem devam ediyor. Gemisini karada götüren ustadır.Şehrin mistik havasında rüzgara esen uzaylı ekip var.

Rüzgar nereye eser oraya yelken atar. Bu şehrin değil, kendi ağa babalarının emirleri telakkisinde yelken çeviren ekip halen mütedeyyin havasında, cennet ile cehennem arasında köprü kurup dini hava ile çuvalı doldurmanın peşinde. Bu şehir 28 Şubatı en ağır geçiren illerden biri..Daha önce bulunduğu mevkide borca cay içenler şimdi büyükşehirde yolunda, bu iş hak mı? bunlar cebinde yolunda!.

Akşamları mistik fasıl sohbetleri sabahları ise işin kazancında, yani mağdur edebiyatı yapanların çoğu resmi kayıtlarda ispiyoncu- kimi de, FETO‘ cu. Olayın özeti şu; küçük köyün devşirme adamları.. Önceki gün bizimkiler yazmış çekirdek kadro diye, bu iş çekirdek değil olsa olsa fosil olacağı dır.

Fotoğrafa büyük bakmak lazım. Seçimlerden sonra büyük fotoğrafın özeti değil kendisi gelecek. Baya mesafe kaydettim. Bizim İsmail ile ilgili yazılar yazılmış çizilmiş!  Yalnızca İsmail’inin projesi mi? Hayır kendi ekibine belediye bütçesinden ne kadar para verildiği ortada danışman mı? sekreter mi? 2 800 TL aldığı doğrumudur? yada bir dönem başkan Çakır’ın Özel Kalem Müdürlüğü’nü yürüten Kadir Çelik’ın kendi inisiyatifi ile aldığı adamlar ne kadar dır? ve daha niceleri! sorular basit cevaplarda basit olmalı..

Şeffaf belediyecilikte bu olmalı aslında arazilerin grup adına kimlere verildiği önemlidir. Büyükşehir lafı ile büyükşehir olunamayacağı gibi… Yapılan harcamaların nasıl kullanıldığı da. Büyükşehir havasında geçinen ütopyalıların Malatya’da yaşayan vatandaşların yorumlarından haberi yok. Malatya’da yaşayanlar büyükşehirin havasında değil aslında, büyükşehir tarafından gönderilen büyük faturaların isyanında.

Malatyalı Hakkı Şenyiğit

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: