TürkiyeSON - 25.02.2024 -

Türkmen Cephesinde Son Dakika

Türkmen Cephesinde Son Dakika


Muhammed Şıhlı Sultan Murat Tümen Komutanı Malatya’da Bizleri Son Zamanlarda Yaşanan Olaylarla İlgili Demecinde Şunlara Yer Verdi.

Bizim bölgede Halep bölgesinde son durumlar biraz sıkıntılı.Bayırbucak’da aynı.Halep’te biz üç düşmana karşı savaşıyoruz.Sadece bir düşman değil.mesela Bayırbucak’ta sadece rejime karşı rejimle birlikte kim var Rusya mesela orda birde Hizbullah taraftarı  İran askerleri işte devrim muhafızlarıyla birlikte Bayırbucak’a saldırıyorlar.Yerden gökten ateş yağıyor Bayırbucak’ın üzerine.Özellikleri Rus uçakları hiç durmadan vuruyor.Tank füze uçak saniye geçmez orda ya füze düşsün ya top düşsün ya bir uçaksavar füzesi düşsün çok sıkıntılı.

Ama Halep bölgesinde biz üç tane düşmana karşı savaşmıyoruz Türkmenler olarak yedi sekiz köyü İşıdın elinden aldık şu anda Elhamdürillah kendi elimizde.Bu arada ben şehitlerimize Allahtan rahmet yaralılarada acil şifalar diliyorum.Çünkü baya şehit verdik.İran devrim muhafızları olsun Hizbullah Lübnan Şii militanları olsun şu anda Suriye’de biliyorsunuz.

Sünni Şii çatışması var.Ve bu çatışma nereye kadar gider bilmiyorum ama ölen sadece Sünniler.Yani rejimde Sünnileri vuruyor Ruslarda Sünnileri vuruyor yani sadece halk ölüyor sivil halk.Ben özgür ordudayım Türkmen muhaliflerden birisiyim komutanlarından birisiyim.

Bizler asla kendi memleketimizi kimseye bırakmayız.ne olursa olsun bu bizim toprağımız namusumuz her şeyimiz.Türkmen olarak derseniz biz devrimin ilkinden beri rejime karşı hep savaştık ve hala savaşıyoruz.

Ama sonradan bu düşmanların çıkması ayrıydı.Zaten PYD nin amacı sınırda Haseki’den ve yakınlarında bir haritaları var bir devlet kurmaya çalışıyorlar.Ve şuanda tek bizim Türkmen bölgemiz kaldı,oda 90 km mesafesinde.Orada bir kısmında İşıd var ve şuanda o toprakları alıp yeniden topraklarımıza yerleşiyoruz.Yani PYD’yle o yüzdende savaşıyoruz bir taraftan.

DSCF7509

Türkiye Cumhuriyeti olmasa ve Türk halkı olmasa ayakta durmanın imkanı yOk maddi manevi her şeyiyle yanımızda.

Hiçbir zaman bunu söylemektende gocunmam.Yani Araplar bize siz Türkmensiniz derler.Bir mermi veya çekirdek vermiş insanlar değil.siz Türksünüz veya Türkiye’ye mahsupsunuz diye.

Ben gerçekten Türkiye cumhuriyetine başbakanına bütün tüm halkına buradan teşekkürlerimi sunuyorum.ve bize verdikleri destekten maddi manevi destekten Türk halkına çok teşekkür ediyoruz.

5 Senedir bizi orda yaşatmaları maddi manevi her şeyiyle desteklediler.Allah razı olsun.Dualarıyla desteklediler.Yani sizin duanız olmasa bizim gerçekten orda ayakta durmamızın bi manası olmaz.Ben Türkiye’ye geldim burası benim vatanım ben Türkmenim çünkü dedelerim burada.ben Süleyman şah torunuyum.Osmanlı’yım.Biz hele özellikle Halep Türkmenleri asla töremizi dilimizi ırkımızı bırakmadık.aramızda bi fark yok.Siz nasıl Türkçe konuşuyosanız bende o şekil Türkçe konuşuyorum.Benim annem babam asla Arapça bilmez.Arapçayı okulda öğrendi.İşte böyle Suriye’nin durumu sıkıntı.Gerçekten sıkıntı şu anda Türkiye’nın uçağı Rus uçağını düşürdükten sonra özellikle Rusya Türkmenleri hedef alıyor.

Yani Bayırbucak’da olsun Halep bölgesinde olsun.Sivil halka gelen yardımlar vuruluyor.Ordaki kalabalık halkı vuruyor.Mesela oturduğumuz yer kalabalık olursa gördüğünde direk orayı füzeyi yer.Yani insanlar siviller ölüyor başka birşey yok.Ölüm memleketi oldu. Rusların hedefleri nedir Suriye’nin alt yapısını bitirmektir.Yani Suriye’de alt yapı kalmamıştı olanıda bitirdiler.Bizde seyyar hastaneler var o seyyar hastanelere kadar vuruyor.

Bir çocuk rahatsızlandığında oraya gidiyor.Şimdi onlarda kalmadı.Millet ya Türkiye’ye kaçmak zorunda kalıyor yada Lübnan’a gitmek zorunda.Attıkları bir füze 1 tondan aşağı değildir.yani 500 metrelik alanı veya 1 km lık alanı yerle bir ediyor.Can dayanmıyor.Buna cocuk nasıl dayansınki.Türkiye Rus uçağını düşürdükten sonra Rusya’nın savaşı Türkmenlere döndü yani. Halep bölgesinde olduğu gibi Azez bölgesini bombalıyor.Ve biz kiminle savaşıyorsak bizi vuruyorlar.Bayırbucak’ta insanlar çok zor durumda.Çünkü gece gündüz bombalanıyor.Aşağıda Hizbullah’la  İran militanları Türkmenlere karşı savaşıyor.Yukarıdada Rus uçakları.Orası yanıyor.Ama Elhamdürillah ne kadar olursa olsun biz yerimizde kalacağız.asla terketmiyeceğiz.

Canımız kanımız pahasına.Türkiye anavatanımız ama dedelerim yaşamış orda.Dedelerim oraya kan dökmüşler..Türkiye benim canım ciğerim.Mesele orası benim toğrağım.Ben 1000 yıldan beri 800 yıldan beri orda yaşıyorum.Son damla kanımıza kadar burada savaşacağız

MUHAMMED ŞIHLI

SULTAN MURAT TÜMEN KOMUTANI

VEYSEL ŞAHİN

TBH TÜRKİYE

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.