TürkiyeSON - 23.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Ücretsiz Taşıma Yapan Şoförlere Teşekkür

Ücretsiz Taşıma Yapan Şoförlere Teşekkür

15 ve 16 Temmuz’da halk otobüsleri ücretsiz hizmet verdi. Bu önemli günde vatandaşların sorunsuz ve rahat ulaşımı için çalışan ekibi, Belediye Başkanı Sami Aydın ziyaret ederek teşekkür etti.

Türkiye tarihinin en önemli günlerinden biri olan 15 Temmuz’da halk nöbetini tuttu. Vatandaşların nöbetlerini rahat tutması için gerek kamu kurumları gerekse diğer kuruluşlar elinden gelen desteği verdi. Bu çerçevede Sivas Belediyesi bünyesindeki halk otobüsleri de 15-16 Temmuz tarihlerinde ücretsiz çalıştı. Sivas Belediye Başkan Sami Aydın da Halk Otobüsçüleri Derneğini ziyaret edip burada Dernek Başkanı Davut Yıldırım ve derneğe bağlı şoförlerle bir araya gelerek teşekkür etti.

Ziyarette konuşan Başkan Aydın, “15 Temmuz günü büyük bir jestte bulunan halk otobüsçülerimiz ücretsiz taşıma yaptılar. ‘Biz 15 Temmuz’da ücretsiz taşıma yapmak istiyoruz, bu sürece bizim de bir katkımız olsun’ diye bir yaklaşımda bulunmaları bizi çok mutlu etti. Bu nedenle kendilerine teşekkür etmek istedik. 15 Temmuz bu ülke için bir kırılma noktası… Eğer o gün hainler başarılı olmuş olsalardı; belki bugün ne biz ne de halk otobüsleri olurdu, çok farklı bir Türkiye olabilirdi. Bu bakımdan arkadaşlarımızın bu şuurla böyle bir jest ortaya koymaları bizleri duygulandırdı.” ifadesini kullandı.

Başkan Aydın, “Halk otobüsleri ile ilgili çok yoğun bir çalışma sürecindeyiz. Yeni toplanma merkezimiz inşa edildi ve çok güzel oldu. Hem idari birim hem de şoför arkadaşların kalacağı yerler itibari ile alanın düzenlenmesi, alt ve üst yapı çalışmaları yapıldı ve çok güzel oldu. Ayrıca indirme bindirme peronları ile ilgili de şuan çalışmalarımız sürüyor. Yakın zaman içerisinde merkezimizi üniversitedeki yeni alana taşıyacağız. Diğer taraftan otobüslerin değişmesi konusunda yine süreç devam ediyor. Bu konuda farklı firmaların ürettiği araçlar zaman zaman Sivas’a geliyor. Bizler de bakıyoruz.” dedi.

Başkan Aydın son olarak 20 kişilik şoför istihdam talebinin olduğuna vurgu yaparak, “Biz bu şoförlerin kadın şoför olmasını istedik. Toplu taşımda kadın şoför olmasını talep ediyoruz. Bu konuda hem otobüs kooperatifimiz hem de belediye olarak biz pozitif ayrımcılık yapacağız. Kadın şoför arkadaşlarımız hem belediyeye hem de halk otobüsü kooperatifine müracaat edebilirler.” şeklinde konuştu.

Halk Otobüsleri Derneği Başkanı Davut Yıldırım da “15 Temmuz için biz hem nöbete hem de göreve hazırız. Biz Türk milleti olarak özgürlüğümüze düşkün milletiz, boyunduruk altına girmeyiz. Bize gösterdiğiniz yakınlıktan ve verdiğiniz destekten dolayı size ve yönetiminize teşekkür ediyoruz. Biz sabah 06.00’dan gece 00.00-01.00’a kadar çalışan insanlarız. Yorgunluğumuz ve işlediğimiz kusurlar var ise vatandaşlarımızdan duyarlı olup anlayış bekleriz.” dedi.

Daha sonra şoförlerle buluşan Başkan Aydın onlarla bir süre sohbet etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: