TürkiyeSON - 28.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Ülkü Ocakları Basın Çalışanlarıyla İftarda Buluştu

Ülkü Ocakları Basın Çalışanlarıyla İftarda Buluştu

Malatya Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanı, Malatya yerel basını ile iftar programında bir araya geldi. Ülkü Ocaklarında düzenlenen iftar programına yerel ve ulusal basın çalışanları katıldı. Yemek öncesinde basına, iftar programına katılımlarından dolayı teşekkürlerini sunan İl Başkanı Fevzi Şahin, ramazan ayının ve Ülkü Ocaklarının öneminden bahsetti. Ülkü Ocaklarının kutlu bir dergâh olduğunu her konuşmasında belirten Şahin: “Malatya Ülkü Ocakları’nın düzenlemiş olduğu iftar programında sizlerle bir araya gelmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum. Bildiğiniz üzere manevi hazzın ve lezzetin zirve yaptığı kutlu bir dönemin içinden geçiyoruz.

 

Mübarek ramazan ayının eşsiz ve mana yüklü derin ikliminden millet olarak feyizlenmek ve oluk oluk akan nimet pınarlarından kana kana içmek için ibadetlerimizi yapıyoruz. İnşaallah cenab-ı Allah tuttuğumuz oruçları ve ettiğimiz duaları kabul eder. Bu kutlu dergâhın kurduğu sofrada bizimle bir araya gelen misafirlerimize bu vesile ile şükranlarımı sunuyorum, hepiniz hoş geldiniz” dedi.Ülkü Ocaklarının normal bir kurum veya dernek olmadığını, eğitim ve kültür vakfı isminin olduğu kadar aynı zamanda bu misyonu da üstlendiğini belirten Şahin: “Ülkü Ocakları’nın isminde eğitim ve kültür vakfı vardır. Türkiye de milliyetçi diyebileceğimiz 24 tane parti, dernek, vakıf ve sendikalar var. Ülkü Ocaklarını bunlardan ayıran en büyük özellik tüm bu kurum yöneticilerinin de Ülkü Ocaklarında yetişmiş olmasıdır.

 

Ülkü Ocakları gerçek bir eğitim yuvasıdır. Hem dini hem de milli yönde çalışmalar yapıyoruz. Yönetim kadromuza bakıldığı zaman aramızda öğretmenler, öğretim üyeleri gibi eğitimci arkadaşlarımızın çoğunlukta olduğunu görürsünüz. Kendi alanının uzmanı olan arkadaşlarımızı yönetim kadromuz içerisinde bulunduruyoruz” dedi. İlk defa Ülkü Ocaklarına geldiklerini belirten bazı basın çalışanları ise Ülkü Ocaklarını yakından tanımak için programa katıldıklarını belirterek gördükleri ilgiden ve Ülkü Ocakları yapısının işlevinden memnun kaldı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: