28.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Ülkü Ocaklari Genel Başkanindan Sürpriz Malatya Ziyareti

Ülkü Ocaklari Genel Başkanindan Sürpriz Malatya Ziyareti

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, dün (27.09.2016) akşam saatlerinde Malatya’ya geldi. 1 günlük konaklamanın ardından sabah saatlerinde Malatya İl Başkanlığı binasını ziyaret eden Genel Başkan Kılavuz’u kalabalık bir öğrenci grubu karşıladı. Özellikle üniversite öğrencilerinin yoğunlukta olduğu karşılama töreninde Kışla Caddesi kısmi olarak kapatıldı.

            Ülkücü öğrencilerin yoğun olduğunu gözlemleyen Kılavuz, öğrencilerle sohbet etmek istediğini belirterek seminer salonunda gündeme dair ve gençlikle ilgili görüşlerini anlattı. Gençlik rol model olarak yanlış kişileri seçtiğini söyleyen Kılavuz: “Maalesef genç neslimiz rol model almak istedikleri kişileri tarihe değil, televizyon ekranlarına bakarak alıyorlar. 40 çerisiyle birlikte Türk Milletinin bağımsızlık savaşını veren Kür Şad’ı, 50 bin askeriyle 200 bin kişilik orduyla savaşan ve Anadolu’nun kapılarını açan Alparslan’ı, yüce peygamberimizin hadislerine mahzar olan, karadan gemileri yürüten Fatih Sultan Mehmed’i, İngiliz ordusu İstanbul’u işgal ettiği yıllarda geldikleri gibi giderler diyen Mustafa Kemal Atatürk’ü ve hepiniz birer Türk Bayrağı’sınız, bayrağı lekelemeyin kirletmeyin yere düşürmeyin diyen Başbuğ Alparslan Türkeş’i maalesef rol model olarak almıyor” dedi.

Ülkücü gençliğin muhakkak okuması gerektiğini söyleyen Kılavuz: “Ülkü Ocakları ilim irfan yuvasıdır. Bir eğitim ve kültür vakfı olduğumuzu unutmamamız gerekir. Burada hem okuyan bir nesil hem de ahlaklı bir nesil yetiştiriyoruz. Derslerinde başarılı olmayan bir genç, aile hayatında iş hayatında ve toplum içerisinde de başarılı ve saygın olamaz. Ülkücü gençlerimizden isteğim daha fazla okumalarıdır. Ülkücülük, başarılı olmaktır ve Türk Milletini diğer dünya milletleri arasında en üste taşımaktır. Ülkücülük, içi İslam imanı ve ahlakıyla dışı Türk karakteriyle birleşmiş, içi dışına hakim olan dışı içine muhtaç olan bir vücuttur. Ben ülkücüyüm dedikten sonra iş, eğitim, aile ve toplum hayatında başarısız olan kişiler ancak ve ancak ülkücülüğün o yüce davasından kendine pay çıkarmak isteyen dünyaya hiçbir faydası dokunmayan kişilerdir” dedi. Olcay Kılavuz sözlerini tamamladıktan sonra gençlerin fotoğraf çektirme isteğini geri çevirmedi ve tek tek tüm öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

Malatya ziyaretinin sebebi ise 1980’li yıllarda cunta yönetimi tarafından idam edilen ülkücü şehit Doğanşehirli Cengiz Baktemur’un ağabeyi Rıza Baktemur geçtiğimiz günlerde kalp krizi sebebiyle vefat etmişti. Taziye için Malatya’ya ani bir şekilde gelen Olcay Kılavuz, Malatya İl Binası ziyaretinin ardından İl Başkanı Fevzi Şahin ile birlikte Doğanşehir’e hareket etti.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.