TürkiyeSON - 21.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

ülkü Ocakları İl Başkanı Şahin’in 10 Kasım Mesajı

ülkü Ocakları İl Başkanı Şahin’in 10 Kasım Mesajı

Anadolu’yu işgal planlarının yapıldığı ve fiiliyata geçtiği bir dönemde, milli mücadelenin meşalesini yakarak, milletin istiklaline kavuşmasına, devletin devamına ve bekasına, cumhuriyetin kuruluşuna vesile olan, cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder, eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 78. Seneyi devriyesinde, her geçen gün daha da artan bir özlemle arıyor ve anıyoruz. Aramızdan ayrılışının üzerinden geçen her yıl; Mustafa Kemal’e duyduğumuz hayranlık, özlem ve sevgi bir kat daha artarken ülkemizin ve ulusumuzun bugün karşılaştığı bölgesel ve küresel sorunlar karşısında O’na ve stratejik dehalığına ne kadar çok ihtiyacımız olduğunu daha da iyi anlıyoruz. Bu gün ülkemizin yaşadığı sıkıntılardan kurtulmanın tek yolu Ulusal birlik ve bütünlüğümüzün simgesi Mustafa Kemal Atatürk’e ve onun temsil ettiği birlik, beraberlik, egemenlik ve tam bağımsızlık ilkelerine sımsıkı sarılma ve sahip çıkmakla mümkün olur.

Onun yaptığı mücadele, bıraktığı eserler ve geleceğe taşıdığı ilkeler ancak Türk tarihini iyi bilen, Türk kültürünü özümsemiş, Türkiye’nin iç ve dış meselelerine hakim, dünyadaki gelişmeleri takip edebilen, Türklük gurur ve şuuru; İslam ahlak ve faziletiyle donanmış, kendi alanlarında uzman, şahsiyetli nesillerin yetiştirilmesiyle sağlanacaktır.

Malatya Ülkü Ocakları olarak ebediyete intikalinin 78. yıldönümünde, başta Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, canlarını bu topraklar için feda eden, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz. Ruhları şad mekanları cennet olsun.

 

Fevzi ŞAHİN

Malatya ülkü Ocakları İl Başkanı

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: