24.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Ülkü Ocakları’nda Şahsiyetli Nesiller Yetişmektedir..

Ülkü Ocakları’nda Şahsiyetli Nesiller Yetişmektedir..

Malatya Ülkü Ocakları 2015-2017 Eğitim Ve Sosyal Faaliyetler Strateji Değerlendirme Toplantısı, öğretmenevi konferans salonunda gerçekleşti. Toplantıya Malatya Ülkü Ocakları Başkanı ve yönetimii ilçe ve belde ülkü ocak temsilcileri katıldı.

Toplantı öncesi bir konuşma yapan Malatya Ülkü Ocakları Genel Başkanı Fevzi Şahin ;

“Bozkurt yürekli dava arkadaşlarım ve dava kardeşlerim, basınımızın güzide temsilcileri, hepinizi en derin muhabbet ve saygılarımla selamlıyorum. Değerli dava arkadaşlarım Kurulduğu ilk günden bu yana devletimizin üniter yapısı, milletimizin mutluluğu ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna on binlerce şehit veren ülkü ocaklarının il başkanı olma şerefini bana nasip ettiği için, huzurlarınızda Cenab-ı Allaha binlerce kez hamdü senalar olsun. Bu vesileyle bizlere emanet edilen kutsal dava sancağını da lekelemeden,kirletmeden ve hiçbir çıkar karşılığında satmadan hedefe ulaştıracağımızın da dost düşman herkes tarafından bilinmesini isterim.

Bizlerin düsturu, Cenabı Allah’ın rızasını gözeterek bir nesil yetiştirmek, üzerimize düşen vazifeyi en iyi şekilde yapmak ve ülküdaşlarımıza, şehit ve gazilerimize layık olabilmektir. Bizler şehitleri olan bir makamda oturduğumuzun bilincinde olan, Türk Milletinin hizmetinde ve Türk gençliğinin yetişmesi için mücadele eden gönül erleriyiz. Dolayısıyla, bu vazife kapsamında atılan her adım baki olan ahiret makamını kazanmak içindir. Tam anlamıyla biliyor ve idrak ediyoruz ki; ülkü ocaklarının misyonu yani görevi amacı; Türk tarihini iyi bilen, Türk kültürünü özümsemiş, Türkiye’nin iç ve dış meselelerine hakim, dünyadaki gelişmeleri takip edebilen, Türklük gurur ve şuuru; İslam ahlak faziletiyle donanmış, kendi alanlarında uzman, ülkücü fikir sistemini iyi bilen, dürüst karakterli yani şahsiyetli nesiller yetiştirmektir.

Çünkü biz öyle bir neslin mirasçılarıyız ki düşün bir tarafta, Sultan Ahmet meydanına 330 yılında İmparator I. Konstantin onuruna Çemberlitaş sütunu, İstanbul’un yedi tepesinden biri olan ve şu anki adıyla Çemberlitaş olarak adlandırılan semtteki tepeye dikilmiş ve güneş tanrısı olarak tapılmış. Diğer taraftan ise Selimiye, Süleymaniye gibi ibadethaneler kurup Allah’a diz çöken bir medeniyetin temsilcisi ve mirasçılarıyız. Kendisini tanrı olarak gören bir medeniyet ile Allaha diz çökmüş bir medeniyetin tarihe karşı misyonu ver iddiası da farklı olacıktır. Adından da anlaşıldığı gibi ülkü ocakları eğitim ve kültür kurumudur. Bizim İçin Ülkücülük içi Kevser nuru ile dolu bir kaseyebenzer. Kıymetli olan kevser nurudur. Kase ise içindeki Kevser nurunu yansıttığı ölçüde değerlidir. Yani içi alev alev Müslüman dışı pırıl pırılTürk içi dışına hakim dışı içine köle bir anlayışın vücut bulması; izlediğimiz ana ilkenin değişmez ve sarsılmaz düşüncenin stratejisidir. Kadim ve büyük medeniyetler para ile değil inançla imanla kurulur. Ve parasızlıktan değil inançsızlıktan imansızlıktan çöker. Ülkü Ocakları olarak yüksek karakterli, vasıflı, imanlı, inançlı, başı dik yüreği tertemiz genç nesiller yetiştirdiğimiz sürece devletimiz ebed müddet payidar bir şekilde yaşayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle toplantımızın tüm teşkilatlarımız ve Türkiye’miz için hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Hepiniz Allah’a emanet olun.”ifadelerini kullandı.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.