TürkiyeSON - 25.02.2024 -

Ülkü Ocaklıyız otizmin farkındayız

Ülkü Ocaklıyız otizmin farkındayız

“ÜLKÜ OCAKLIYIZ OTİZMİN FARKINDAYIZ

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Malatya’da da sosyal sorumluluk faailiyetleri kapsamında otizm haftasında toplumsal farkındalık oluşturmak için kampanya düzenledi.Otizm konusunda halkı bilinçlendirmek amacıyla halka broşür dağıtıldı. Malatya Ülkü Ocakları tarafından tasarlanan broşür üzerinde “Ülkü Ocaklıyız Otizmin Farkındayız” başlığı kullanılırken otizmle ilgili detaylı bilgilerde yer aldı. Dağıtılan broşür üzerinde şu bilgiler yer aldı: “Otizm ruhsal bir bozukluk ya da hastalık değildir. Otizm yaşam boyu devam eden,sosyal etkileşim, sözel ve sözel olmayan iletişimde görülen gelişimsel bir farklılıktır. Ülkü Ocakları olarak 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık günü sebebiyle otizmli çocuklarımız ve ailelerinin yanında olduğumuzu belirterek Ülkü Ocaklıyız Otizmin Farkındayız demekte ve vatandaşlarımız üzerinde farkındalık oluşturmaktayız.” denildi.

 

Malatya Ülkü Ocakları tarafından gerçekleştirilen sosyal sorumluluk faaliyetinin ardından İl Başkanı Fevzi Şahin:        “Malatya Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak toplum için yararlı olacak tüm sosyal sorumluluk faailiyetlerinde yer alacağız ve aksatmadan bu sorumluluğu her zaman taşıyacağız” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.