TürkiyeSON - 25.02.2024 -

Ülkücüler biyad etmez

Ülkücüler biyad etmez

46 yıl bu davanın çilesini çekmiş Devlet Bahçeli gibi dürüst biri bizlere liderlik yaparken,DYP ve AKP’de bulunduğu sürede ülkücülerin çektiği çileyi uzaktan seyretmiş Akşener gibi hazıra konma girişiminde bulunan birine destek olanlar büyük bir gaflet içerisinde diyenler;

Madde madde gidelim en iyisi;

Önce değişim isteyenler sayin Bahçeli’nin dürüst kişiliğine birsey söylemiyor. Ama bu kadar yenilen bir genel başkanın düşünüp çekilmesi gerektiğini söylüyor.

Ikisi birbirinden çok farklı. Lütfen olayı kişiselleştirmeyelim. Sayın genel başkan padişah olma arzusunda. Son on yıla bir bakın. Kaç teşkilat görevden alındı? Bunun vebali kimin? Efendim suç divan üyelerinde genel merkez yönetiminde. Yok arkadaş. O divanı o yönetim kadrosunu kim oraya getirmişse onun vebalini çeker. Bu kadar basit. Bu iş çocuk oyuncağı değil. Genel merkez yöneticileri kimin kadrosu?

Iki; eski DYPli AKPli falan filan. Artik geçin bunları. Halen sayın adan sayın genel başkanın yardımcısı degil mi? Peki bu genel başkan yardımcısı hanimefendi dypde siyaset yaparken neredeydi? Sayın Adan uzayda değildi. Istanbul il başkanı gorevini onurla ifa ediyordu. Bugün genel merkezin gözdesi öyle mi? Demekki neymiş biat ederseniz yeterliymiş. Eğer biat ederseniz kimsiniz nereden geldiniz kimsenin umurunda olmuyor. Bu çifte standart en hafif tabiriyle.Yok bu böyle olmaz. Genel merkez kimi nereden transfer etmiş? Kim ne kadar biat açıklamış ölçü bu mu?

Üç ; ülkücülerin çektiği çileyi uzaktan seyreden kim sahi? Sayın genel başkan sayin divanı ne zaman ülkücülerin çektiği çileyi hissetmis ki? Yok arkadaş bu yönetim sayın genel başkan da dahil ülkücülerin çilesini duymadı. Bundan sonra da duymaz. Koalisyon döneminde MHP iktidar ortağı sayın genel başkan başbakan yardımcısı. Kıyıma uğrayan ülkücüler. Sürgüne giden ülkücüler. Uzaktan seyreden hükümet ortağı MHP ve onun yönetimi. Insaf edin biraz. Halen bu yönetim ülkücülere sahip çıkıyor bu yönetim ülkücü duruş sergiliyor diyenler vebali size özel. Bu yönetim ve sayın genel başkan ülkücüler için ” üç beş çabulcu için hükümeti bozmam.” diyerek cezaevlerinde yatan ülkücüleri Rahşan Hanım’ın hatırına af kapsamının dışında tutarak mı ülkücülere sahip çıktı? Kimse kendini kandirmasin MHP’de ülkücüler üvey evlat olarak görülmüştür. Üvey evlat görünümü de devam ediyor.

Dört; MHP ne zaman ön seçim yapıp aday belirlemişse ülkücü adaylarla ilgili sıkıntı yaşamıştır. Nerede ülkücü adaylar ilk sıralarda yer buldu.Hemen listelere müdahale edilmiştir.

-Bunun örneklerini daha önce yazdım.- Ne demek ülkücüleri listelere almak. Ne kadar büyük bir hata ülkücü adayları desteklemek. Siz kimsiniz ki cezaevlerine yatmış çile çekmiş ülkücü hareket mensuplarını vekil seçmek?Şimdi birileri çıkıp hatta 543 değil 1500 imza bile getirseniz ne yazar diyorsa bir daha düşünülmesi gerekir diyorum. Bu nasıl bir ülkücülük?

 

Doğan AY

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.