21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası yapılacak

Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası yapılacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi, uluslararası bir etkinliğe imza atıyor. 3. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası, Türkiye Satranç Federasyonu, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü organizasyonu ile 25-30 Ağustos 2015 tarihleri arasında Malatya’da gerçekleştirilecek.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, uluslararası bir etkinliğe imza atıyor. 3. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası, Türkiye Satranç Federasyonu, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri spor İl Müdürlüğü organizasyonu ile 25-30 Ağustos 2015 tarihleri arasında Malatya’da gerçekleştirilecek.
Türkiye Satranç Federasyonu ve Malatya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan turnuvaya, bugüne kadar 444 kişi müracaat ederken, müracaatlar 22 Ağustos 2015 tarihinde sona erecek.
Konuyla ilgili yapılan açıklamada, turnuvaya başvuru süresinin 22 Ağustos 2015 Cumartesi günü saat 17.00’de sona ereceği, Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenecek olan Satranç Turnuvası’nın 4 kategoride yapılacağı belirtildi.
Açıklamada, “2014-2015 sezon vizeli TSF sporcu lisansına sahip tüm sporcular ile FIDE ID numarasına sahip yabancı sporcuların katılabileceği yarışmanın A kategorisinde, 1700 Maximum Rating puanı olanlar, B kategorisinde, 1700 Maximum Ratingin altında puanı olanlar, C kategorisinde 10-11-12 yaşında olanlar, D kategorisinde ise 7-8-9 yaşında olan sporcular yarışacak. Altın Kayısı Satranç Turnuvası’nda A ve B kategorisinde yarışacaklardan 50 TL katkı payı alınacak. Malatya’da ikamet eden ya da lisans ili Malatya olan sporculardan alınacak katkı payı miktarı ise 30 TL. Görme engelli sporcular ile C ve D kategorilerinde yarışacak olan sporculardan herhangi bir ücret alınmayacak” denildi.
35 BİN TL NAKİT ÖDÜL
3. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası’nda A ve B Kategorilerinde yarışanlara toplam da 35 bin TL civarında nakit ödül dağıtılacağı, C ve D kategorilerinde yarışanlara ise teknolojik cihaz ödülü verileceği belirtildi. A kategorisinde 1’inciye 4 bin, B kategorisinde 1’inciye bin TL ödül, C ve D kategorisi 1’incilerine ise laptop verileceği ifade edildi. Açıklamanın devamında, “Türkiye Satranç Federasyonu, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü organizasyonu ile 25-30 Ağustos 2015 tarihleri arasında Malatya’da gerçekleştirilecek olan 3. Uluslar arası Altın Kayısı Satranç Turnuvası’na yoğun ilgi var. 22 Ağustos Cumartesi günü müracaatların sona ereceği Turnuvaya bugüne kadar; 42 yurt dışı, 360 il dışı ve 42 de Malatya’dan olmak üzere toplamda 444 kişi müracaat etti. Turnuva ile ilgili ayrıntılı bilgiler, http://www.malatyaopen.tsf.org.tr adresindeki web sayfasından alınabilir” bilgisi verildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.