21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Utanıyorum!

Utanıyorum!

Malatya Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük Alevi vatandaşları işten çıkardığı iddiasıyla ilgili konuştu:

Alevi vatandaşları işten çıkardığı yönündeki iddialara sert yanıt veren Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, “Ben memleketimde Alevi-Sünni ayrımcılığı yapılmasından utanırken, böyle bir şeyi asla kabul etmem” dedi.
fdDoğanşehir Belediyesi’nin bünyesinde çalıştırılan 13 Alevi vatandaşın işten çıkarılmasıyla ilgili iddialara Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük cevap verdi. Başkan Küçük, BUSABAH gazetesine konuşarak iddiaların kasıtlı olarak belediyeyi karıştırmak için çıkarıldığını söyledi. Alevi ve Sünni diye kesinlikle insanları ayırmadığının altını çizen Başkan Küçük, böyle bir durumunun söz konusu bile olamayacağını kaydetti. Alevi ya da Sünni olduğu fark etmeden herkesin kardeşi olduğunu dile getiren Başkan Küçük, bünyesinde çalışan işçilere “Ben sizin babanızım” dediğini sözlerine ekledi.

“HEPSİ BİZİM KARDEŞİMİZ”

Alevi vatandaşların işten çıkartılmasına yönelik dedikoduların asılsız olduğunu belirten Başkan Küçük, “Kış ayındayız ve belediyede çalışan işçi sayımız çok fazla. İşçi fazlalığından dolayı bu işçilerden 15-16’sına izin verdik. Bunlardan 5-6’sı Sünni, diğerleri ise Alevi. Ben Sünni veya Alevi kelimesini demeye utanıyorum. Hepsi bizim kardeşimiz, evlatlarımız. Ama bizde çalışanların 90’nı Alevi vatandaşımız. Bu dedikoduyu çıkaranlar gelip bir incelesinler bakalım bizde çalışanların kaçı Sünni, kaçı Alevi vatandaşımız. Bu dedikodular dışarı kaynaklı. Belediyemizi karıştırmak için çıkarılıyor bu dedikoduları. Ben Alevi vatandaşlarımızı Alevi oldukları için işten çıkarmadım, böyle bir şey kesinlikle yapmam” dedi.

“BÖYLE BİR HESABIM YOK”

Toplam çalışan işçi sayısını da söyleyen Başkan Küçük, bu çalışanların yüzde 90’ının Alevi vatandaşları olduğunu da dile getirerek, şunları söyledi:

“Bu tür dedikodu yapanları kınıyorum. Eğer benim Alevi vatandaşları çıkartmak gibi bir kaygım olsaydı, Sünni vatandaşlarımızı çıkartmazdım. Bir art niyetim olsaydı böyle yapardım. Ben de çalışan en az 50-60 kişi şirket işçisi var. Bu işçilerin yüzde 90’ı yemin ederim Alevi vatandaşımız. Eğer böyle bir niyetim olsa ben onları çıkarır yerine Sünni vatandaşlarımızı alırım, bu da benim yetkimde olan bir şey. Ama benim böyle bir hesabım yok. Ben bizde çalışan ve başarılı olan Alevi vatandaşlarımıza ödül verdim. Ben de böyle bir art niyet olmaz. Ben memleketimde Alevi ve Sünni davası yapmalarından utanıyorum. Böyle işleri kabul etmem.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.