TürkiyeSON - 09.02.2023 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Vali Kamçı Deprem Bölgesinde İncelemelerde Bulundu

Vali Kamçı Deprem Bölgesinde İncelemelerde Bulundu

Vali Kamçı, geçtiğimiz gece 02.28 ‘de meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki depremin merkez üssü olan ve en fazla hasar oluşan Hekimhan ilçesine bağlı Dursunlu mahallesinde incelemelerde bulundu.

Vali Kamçı, Hafta sonunda Ankara’da katıldığı toplantıdan döner dönmez Havaalanından direkt olarak Cumartesi gecesi 02.28’de meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki depremin ardından hasar oluşan Hekimhan ilçesine bağlı Dursunlu mahallesine hareket etti.

Vali Kamçı Hekimhan ilçe merkezinden beraberinde Hekimhan İlçe Kaymakamı Tunahan Efendioğlu, Hekimhan İlçe Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları ile birlikte Dursunlu mahallesine geçti. Gün boyunca telefon ile almış olduğu bilgileri yerinde de inceleyerek, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hamza Demiralp ve Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Hanifi Acar’dan hasar ve son çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı arama ve Kurtarma ekipleri ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerinin hasar tespit çalışmalarını sürdürdüklerini, şu ana kadar birkaç evin oturulamayacak durumda hasarlı olduğu, tespit çalışmalarının hızla sürdürüldüğü ve vatandaşlara her türlü yardımın sağlandığı bilgisini aldı.

Vali Kamçı, Hasarlı binalarda da incelemelerde bulunarak vatandaşlarla görüşerek geçmiş olsun dileklerini ileterek, can kaybının olmamasının teselli kaynağı olduğunu belirterek kendilerinin devlet olarak sıkıntılarını en kısa sürede gidereceklerini belirtti.

İncelemelerinin ardından gece geç saatlerde ilçe merkezine dönen Vali Kamçı, burada yetkililerle bir değerlendirme toplantısı yaparak, vatandaşların mağdur olmaması için depremden etkilenen mahallelerde hasar tespiti ve barınma gibi sorunlarının bir an önce çözümlenmesi konusunda gerekli talimatları verdi.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: