17.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Vali Kamçı Jandarma ve Emniyet’i ziyaret etti

Vali Kamçı Jandarma ve Emniyet’i ziyaret etti

Malatya Valisi Süleyman Vali Kamçı, İl Jandarma Komutanlığını ve İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek incelemelerde bulundu ve faaliyetleri hakkında bilgiler aldı.safsafg

Malatya İl Jandarma Komutanlığında Kurmay. Alb. Hasan Aksoy ve hazır bulunan İl Jandarma Komutanlığı personeli tarafından karşılanan Vali Kamçı, Şeref Kıtasını selamladıktan sonra Şeref Defterini de imzaladı. Vali Kamçı kendisine verilen brifingin ardından yeni oluşturulan Harekat Merkezinde de incelemelerde bulunarak merkez hakkında bilgi aldı. Brifing de Jandarmanın görevinin Adli, Mülki, Askeri ve diğer görevleri ifa etmek suretiyle asayişi sağlamak olduğu belirtilerek ilimiz sorumluluk alanında meydana gelen görevleri kapsamındaki olaylar hakkında da bilgiler verildi.

“156 Jandarma İmdat” telefonlarının tamamının yeni oluşturulan Harekat Merkezine yönlendirildiği, bütün ihbar ve şikayetler Harekat Merkezinde toplanarak Olay Yeri İnceleme ve İstihbarat Timleri ile İlçe Jandarma Komutanlıkları ve Jandarma Karakol Komutanlıklarının olaylara daha etkili müdahale etmelerinin sağlandığı dile getirildi. Böylelikle vatandaşın jandarmaya olan güven duygusunun arttığı, ihbar ve şikayetlerin doğruluk oranının yükseldiği belirtilerek Merkezde Haber Bilgi alışverişinin yanı sıra Kimlik sorgulama, Araç Sorgulama ve Plaka Tanımlama Sistemlerinin yer aldığı bildirildi.

Uygulamalı olarak da bir araç plakası kontrol edilerek geçmiş tarih de o aracın hangi güzergahları takip ettiği ile hareket tarih ve saat bilgileri sorgulandı. İl Jandarma Komutanlığı ziyaretinin ardından İl Emniyet Müdürlüğünü de ziyaret eden Vali Kamçı burada da İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal ve Emniyet Müdür Yardımcıları tarafından karşılandı. Emniyet Müdürlüğü Şeref Defterini imzalayıp Emniyet Müdürü Urhal ve Yardımcıları ile görüştükten sonra toplantı salonuna geçerek burada Emniyet Müdürlüğünün faaliyetleri, birimleri ve personeli hakkında brifing aldı.Brifing sonrası Müdür Urhal ve personele teşekkür edip çalışmalarında başarılarak dileyerek Emniyet Müdürlüğünden ayrıldı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.