TürkiyeSON - 05.02.2023 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Vali Kamçı’nın 10 Kasım Mesajı

Vali Kamçı’nın 10 Kasım Mesajı

Vali Kamçı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 77. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete uğurlayışımızın 77’inci yıl dönümünde O’nu bir kez daha özlemle anmaktayız. Gazi’nin Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma idealini yaşatmak için milli iradenin ve millet egemenliğinin her şart altında korunmasına ihtiyaç duyulduğunun bilincindeyiz.

Anadolu topraklarında bir güneş gibi parlayan bağımsızlık ve özgürlük meşalesi, hiç kuşku yoktur ki Atatürk’ün azim ve kararlılığı neticesinde ülkemizin üzerine çöken karanlığı aydınlatmıştır. Atatürk, sahip olduğu mücadele ruhuyla milletimizin makûs talihini değiştirmiş ve sadece bizim için değil, bütün mazlum milletler için cesaret timsali bir lider olmuştur. İşte bu nedenle 10 Kasım’ı bir hüzün gününe döndürmekten ziyade, Atatürk sevgimizi ifade etmek için O’nun gösterdiği uygarlık yolunda emin adımlarla yürümek, kurduğu Cumhuriyete, ilke ve inkılâplarına, tam bağımsızlığa ve milli birliğe dört elle sarılmak gerekmektedir.

Bu düşünceler içerisinde, vefatının 77’inci sene-i devriyesinde Aziz Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.

Ruhları şad olsun!..

Süleyman KAMÇI

Vali

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: