22.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Vali Şahin’den veda ziyareti

Vali Şahin’den veda ziyareti

Geçtiğimiz hafta yayınlanan valiler kararnamesi ile İstanbul Valiliğine atanan Vali Vasip Şahin  veda ziyaretinde bulanarak basın mensuplarıyla vedalaştı..CEMİYET (3)

 

İlde bulunan STK’lara veda ziyaretlerini gerçekleştiren Malatya Valisi Vasip Şahin Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Derneğini (MGTC) ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanı Mikail Pelit, Yönetim kurulu üyeleri, Ahmet Keskin, Kemal Deniz, Mehmet Aydın Murat Akkaya, Umut Bozkurtoğlu, Serdar Barut ile üyeler katıldı. Ziyaret sırasında bir açıklama yapan Şahin, “Görev yaptığım süre içinde göstermiş olduğunuz ilgiye, yakınlığa ve yaptığınız haberlerdeki dürüstlüğe, objektifliğe çok teşekkür ediyorum. Tüm yükü çeken kameraman arkadaşlara, televizyonlarda çalışan ekran arkasındaki arkadaşlarımıza özellikle çok teşekkür ediyorum. Radyocu arkadaşlarımızda teşekkür ediyorum hakkınızı helal edin ”dedi.

 

ÖNEMLİ MESAJLAR VERİLDİ

 

Yönetim Kurulu Başkanı Mikail Pelit ise veda ziyaret ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, veda ile ilgili olarak sevinçle hüznü bir arada yaşadıklarını söyledi. Pelit konuşmasının devamında ise şunları söyledi;“2 yıllık süreç içerisinde Malatya kamuoyuyla, Malatya’daki insanlarla çok iyi bir diyalogunuz oldu. Son dönemde çok ihtiyacımız olan hoşgörü, birlik ve beraberlik konusunda çok önemli mesajlar verdiniz. Bundan dolayı da çok teşekkür ederiz. Biz inanıyoruz ki, Malatya’dan ayrılsanız bile Malatya’nın sorun ve sıkıntılarıyla bundan sonra da fahri bir hemşerimiz olarak ilgileneceksiniz. Bundan dolayı hakikaten üzüntü içerisindeyiz ama İstanbul gibi Türkiye’nin gözbebeği kentinin valisi olmanız bizi gerçekten çok sevindirdi. Orada da çok başarılı olacağınıza inanıyoruz. Malatya’nın sorun ve sıkıntılarını siz yakinen biliyorsunuz. İnşallah orada da Malatya ile ilgili bir şey olursa elinizden geleni yapacağınıza yürekten inanıyoruz” şeklinde konuştu.

 

MALATYA’YA GÜZEL HİZMETLER YAPTI

Dernek yönetim kurulu üyesi Kemal Deniz’de, Vali Vasip Şahin’in görev yeri olan İstanbul’da 800 bin Malatyalının olduğunu belirterek,“Malatya’da yaşayan bir kişi gibi konulara yaklaşıp onlara çözüm önerileri getirmiş olması devlet adamlığı literatürüne Malatya’da yeni bir açılım kazandırmıştır. Biz bu şehirde yaşayan mülki idarecilerimizin ya da yerel yöneticilerimizin, seçilmişlerden bahsediyorum, Sayın Valimizden çok şey öğrendiğini ve uygulamaların, halka yaklaşımın, vatandaşların sorunlarına çözüm getirme noktasındaki yaklaşımın nasıl olması gerektiği yönünde çağdaş bir açılım getirdiğini gördük. Bundan sonra da böyle olacağını düşünüyoruz. İstanbul’da yaşayan 800 bin Malatyalı hemşerimiz var valimizin İstanbul’da yabancılık çekmeyeceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu. Vali Vasip Şahin’in veda ziyaretinde Allah’ın Şafi isimli tablo hediye edildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.