TürkiyeSON - 21.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Vali Toprak’ı Akçadağ Heyeti Ziyaret Etti

Vali Toprak’ı Akçadağ Heyeti Ziyaret Etti

VALİ TOPRAK, VATANDAŞLARIN SORUNLARINA ÇÖZÜM BULMAK VE TALEPLERİNİ YERİNE GETİRMEK İÇİN ÇABA GÖSTERECEĞİZ
Akçadağ’lı vatandaşlar Vali Mustafa Toprak’ı makamında ziyaret ederek ilçede yaşamış oldukları meralar ve sulama sistemleri ile ilgili olarak sorun ve taleplerini dile getirdiler.
Akçadağ eski Belediye Başkanı Bayram Karaaslan ve mahalle muhtarları Vali Toprak’ı makamında ziyaret ederek ilçelerinde ve mahallerinde yaşamış oldukları ve bazılarında mahkeme süreci devam eden meralarda yaşanan sorunları dile getirerek çözümü konusunda yardım talebinde bulundular.
Akçadağ ilçesi Doğu Mahallesi Muhacir obasında bulunan merada bazı vatandaşların tapusunu aldıkları mera statüsündeki arazi üzerine mesken inşa ederek ikamet ettiklerini ancak mesken tapusu alamadıklarını ifade ettiler.
Vali Toprak’da mahkeme süreci devam eden bazı meralar ile ilgili olarak konunun zaten takipçisi olduğunu belirterek, ilgililerden de mesken inşa edilen meralarda da incelemelerde bulunulmasını ve konunun araştırılarak kendisine bilgi verilmesini isteyeceğini belirtti.
Vali Toprak’a iletilen bir ayrı sorun olan Kapalı sulama sistemi talebi ile ilgili olarak da muhtarların şu an için açık sulama sistemi olan kanallarda kayıp-kaçak oranının fazla olduğunu, bunun önüne geçilebilmesi içinde kapalı sulama sistemine geçilmesinin faydalı olacağını ifade ederek bu konudaki taleplerini dile getirdiler.
Vali Toprak’da konu ile ilgili olarak Devlet Su İşleri 9. Bölge Müdürü ile görüşerek vatandaşların bu konudaki taleplerini kendisine ileterek konu hakkında bir çalışma yapılmasını ve çözümü konusunda neler yapılması gerektiği hakkında bilgi verilmesini istedi.
Vali Toprak, “Bizler sizlerin sorun ve sıkıntılarını çözmek için bu makamlardayız, kapılarımız tüm vatandaşlarımıza her zaman açıktır ve herkes çekinmeden gelerek istek ve sıkıntılarını bizlere elbette iletecekler, bizlerde onların sorunlarına çözüm bulmak ve taleplerini yerine getirmek için çaba göstereceğiz.’’ dedi.
Vali Toprak’ın kendilerini kabulünden ve sorunları ile yakından ilgilenmesinden dolayı teşekkür eden Akçadağlı vatandaşlar ve muhtarlar teşekkür ederek ayrıldılar.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: