27.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Vali Toprak,Üretim Yapılırken Çevreyede Duyarlı Olunulmalı

Vali Toprak,Üretim Yapılırken Çevreyede Duyarlı Olunulmalı

Vali Mustafa Toprak, bu haftanın ilk mesai gününde de ilimizde faaliyet gösteren yatırımcıları ziyaret etmeye devam etti.

Yatırımcıları üretim alanlarında ziyaret edip bir taraftan sorunlarını dinlerken diğer taraftan da üretimleri hakkında bilgiler alan Vali Toprak, İlimizdeki yatırımcıların ilimizin ekonomisine büyük katkı sağladıklarını görmekten duyduğu memnuniyeti de ifade ediyor.

Vali Toprak, MTSO Başkanı H. Hüseyin Erkoç, 1. OSB Müdürü Remzi Yaşar, 2. OSB Müdürü Vahap Erdem, KOSGEB Malatya Merkez Müdürü Murat Seki ve beraberindekiler ile bugün ziyaret ettiği 2. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Baykanlar Tekstil fabrikasında yaptığı incelemede ilimizin ve ülkemizin ekonomisine, ilimizin istihdamına ve üretimine yapmış oldukları katkılardan dolayı müteşekkir olduğunu ifade etti.

Fabrikada yaptığı incelemeler sırasında firma yetkilileri Osman ve Erkan Baykan kardeşler tarafından yapılan bilgilendirmede, 30 000 metrekare kapalı alanda 1 100 çalışanı ile kot kumaşından yılda yedi buçuk milyon parça kapasiteli değişik kıyafetlerin üretimini yaptıkları, AR-GE çalışmalarına ve çevrenin korunmasına büyük önem verdiklerini ifade ettiler.

Çalışanları arasındaki koordinasyona da büyük önem verdiklerini ifade eden yetkililer, AR-GE, tedarik, üretim ve satış birimleri çalışanlarının koordineli bir şekilde çalışma yaptıklarını, ham maddenin temininden satışına kadar geçen sürede bu koordinasyon sayesinde müşteriler için kaliteli ve her geçen gün daha da geliştirilmiş çevreye zarar vermeyen imalatlar gerçekleştirdiklerini belirttiler.

1998 yılında kurulan ve o günden bu güne kadar faaliyetini sürdüren firmalarında kumaşın tedarikinden, kesimine, dikiminden, yıkanmasına, ütülenmesinden, kalite kontrolü ve ambalajlanmasına kadar geçen sürede sürekli kontroller yapıldığını ve yılda müşterileri için beş bine yakın değişik model geliştirerek üretim yaptıklarını söyleyen Baykan kardeşler ambalajlanan ürünlerin fabrika deposundan tır’lara yüklenerek dünyanın dört bir yanındaki ülkelere ihraç edildiğini belirttiler.

Vali Toprak ve beraberindekiler fabrikayı gezerek kesimden ambalajlamaya kadar olan tüm birimlerde incelemelerde bulunduktan sonra Baykan kardeşlere ilimize böylesine büyük ve modern bir fabrikayı kazandırdıkları, istihdam ve üretime katkı sağladıkları ve aynı zamanda da çevreye duyarlı bir şekilde üretim yaptıkları için teşekkür ederek, geçtiğimiz hafta içerisinde 1. OSB Müdürlüğü ile Fırat Kalkınma Ajansı arasında Atık Su Arıtma Tesisi yapılması için imzalanan protokolü hatırlatarak OSB Müdürlüklerinin de çevreye duyarlılığını dile getirirken Firmalarında kendi alanlarında üretimin yanı sıra çevre konusunda duyarlı olmaları gerektiğini ifade etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.