TürkiyeSON - 09.12.2023 -

Vali Ve Başkan Yeraltı Çarşısında

Vali Ve Başkan Yeraltı Çarşısında

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, belediyenin zemin ve duvarlarda yaptığı çalışmayla yenilediği Yeraltı Çarşısı’nı Vali Süleyman Kamçı ile birlikte ziyaret etti. Başkan Çelik, çarşının Kayseri’nin önemli bir ekonomik değeri olduğunu söyledi.

Vali Süleyman Kamçı ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Bürüngüz Camii’nde kıldıkları Cuma namazının ardından Yeraltı Çarşısı’nı ziyaret ettiler. Vali Kamçı ve Başkan Çelik’i Yeraltı Çarşısı Dernek Başkanı Salih Gülay ile esnaflar karşıladı.

Dernek Başkanı Salih Gülay, Büyükşehir Belediyesi’nin çarşıda yaptığı çalışmalar nedeniyle teşekkür ederek, çarşının girişleri, tabanı ve duvarlarının mükemmel olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de Yeraltı Çarşısı’nı Kayseri’nin ekonomik anlamda bir değeri olarak gördüklerini belirtti. Yeraltı çarşısının üçte ikisinin Maliye’ye, üçte birinin Büyükşehir Belediyesi’ne ait olduğunu hatırlatan Başkan Çelik, “Topladığımız kira harcadığımız paradan az; ama biz çarşıyı gelir kapısı olarak görmüyoruz. Kayseri’nin çekirdek bir çarşısı olarak görüyoruz. Bu yüzden sizden gelen talepleri elimizden geldiğince karşılıyoruz. Geçen yıl talepleriniz doğrultusunda elektrik tesisatı ve klimadaki sıkıntıları giderdik. Bu sene de zemin ve duvar kaplamalarını bitirdik. Çok şık ve Kayseri’ye yakışır bir çalışma olmuş. Çarşı adeta yenilenmiş. Sizlerden istirhamımız çarşıdaki tüm esnaflar dışarıya taşmadan kendi ticarethanesinde ticaretini yapsın” dedi.

Ziyarette, Yeraltı Çarşısı Dernek Başkanı Salih Gülay, çarşıya yaptığı hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e ve ziyaretin anısına Vali Süleyman Kamçı’ya plaket takdim etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d