21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Vali Yazıhan’da

Vali Yazıhan’da

Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Yazıhan İlçesi’nde inceleme ve ziyaretlerde bulundu.

hhİlk olarak İlçe Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Süleyman Kamçı, İlçe Kaymakamı Hatice Bayar Özdemir’den brifing aldı.

Brifingin ardından 2014-2015 I. Dönem TEOG Sınavında dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesi amacı ile düzenlenen toplantının yapıldığı SODES Salonuna geçildi. Ödül töreninde ilk olarak konuşma yapan Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, ilçede dereceye giren öğrencilerle gurur duyduğunu, en iyi şekilde eğitimin verilmesine gayret ederek vatanımıza ve milletimize en iyi hizmeti sağlayan başta Milli Eğitim kadrosu olmak üzere öğrencileri ve velileri tebrik ettiğini dile getirip öğrencilerin başarılarının artmasında emeği gecen tüm öğretmenlere ve idarecilere teşekkürlerini iletti.

Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk sonra konuşan Kaymakam Hatice Bayar Özdemir ise, “Sayın Valimize programımızda da dile getirdiğimiz gibi hep birlikte Yazıhan’da sistemli, planlı ve programlı eğitim faaliyetlerini yürüttük ve güzel başarılara imza attık. İlçemizde gerçekleştirmiş olduğumuz eğitim faaliyetleri ile ilgili bir bilgi de arz ederek eğitimdeki farkımızı özetlemek isterim. 2014-2015 I. Dönem TEOG Sınavına ilçemizden 195 öğrencimiz katılmış olup bunlardan 41 öğrencimiz dereceye girmiştir. Bir önceki yıl başarı oranımız yüzde 67 iken geçtiğimiz yıl bu oran yüzde 89’ a çıkarılmıştır. Bu yıl başarı oranın daha yükseleceğini tahmin ediyoruz” dedi. Elde edilen başarının tesadüf olmadığını dile getiren Kaymakam Özdemir, devletin tüm imkânları ile öğrencilerin yanında olduğunu ifade etti. Törende son olarak konuşma yapan Vali Süleyman Kamçı da, “Hiçbir başarı tesadüfen ortaya çıkmaz.

Başarı rahatından fedakarlık gösterebilen ve ona ulaşmak için ter döken, mücadele etmeyi göze alabilen, insanların ulaştığı çok kıymetli bir ödüldür. Başarı emek isteyen, alın teri isteyen bir hedeftir. Emek harcanmadan hedefe ulaşmayı düşünmek hayalperestlikten başka bir şey değildir. Sevgili öğrenciler sizler ders çalışmak için masanızın başına oturduğunuzda hayalini kurduğunuz hedefinizi belirlediğinizi bu başarıyla ispat etmiş oldunuz. Aynı başarıyı gelecek sınavlarda da ve üniversite sınavlarında da ve devamında sizi bekleyen kariyerinizde de devam ettireceğinize yürekten inanıyorum. Bu vesileyle sizleri bir kez daha kutluyor, başarılarınızın artarak devam etmesini diliyor, ailelerinize ve öğretmenlerinize sevgiler saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı. Tören sonunda dereceye giren 41 öğrenciye yetkililer tarafından hediye takdim edildi. Törenin ardından İlçe Emniyet Amirliğine yerinde ziyarette bulunan Vali Kamçı, İlçe Emniyet Amirliği ve çalışan personel hakkında bilgiler aldı. İlçe Emniyet Amirliği’nden sonra Belediye Başkanlığını ziyaret eden Vali Kamçı, Belediye Toplantı Salonunda mahalle muhtarları ile bir araya gelerek muhtarların talep ve sorunlarını dinledi. Son olarak ve İlçe Jandarma Komutanlığını da ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali Süleyman Kamçı, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.