TürkiyeSON - 26.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Vatan Partisi’nden açıklamalar

Vatan Partisi’nden açıklamalar

24 TEMMUZ 2015 KARARLILIĞINA

 

15 TEMMUZ 2016 CEVABI

 

Bu Amerikancı-FETÖ’cü darbeyi anlamak için yaşadığımız sürece bakalım. 24 Temmuz 2015 günü Türk Ordusu ve Türk Polisi ABD’nin kara gücü olan bölücü terör örgütüne karşı büyük harekatı başlattı. PKK hendeklere gömüldü. Bölücü terör örgütüyle birlikte Amerikan planı da hendeklere gömüldü. Ve Türkiye ile ABD arasındaki cepheleşme sınır ötesine taştı, Suriye’nin kuzeyine taşındı.15 Temmuz darbe girişimi, ABD’nin PKK’yı hendekten kurtarma girişimidir.

 

Ve yine darbe girişimi Türk Ordusu içindeki Fettullahçı gladyonun temizlenmesi yönündeki uygulamalara verişen yanıttır.Bugün Türkiye Suriye’nin kuzeyinde ABD’yle karşı karşıya gelmiştir. Bu durumda Türkiye milli güçlerin öngördüğü gibi bölge ülkeleri ile ve Rusya ile güvenlik alanında işbirliğine yönelmiştir. 15 Temmuz darbesi Atlantik ilişkilerinden kopma eylemine giren Türkiye’ye karşı ABD’nin saldırısıdır. Vatan Partisi 15 gün önce darbe tehditini açık ifadelerle kamuoyuna duyurdu. Vatan Partisi 1 Temmuz 2016 günü milletimize açıkladığımız

 

Milli Dayanışma Programı’nın birinci maddesinde ABD’nin Türkiye’de bir hükümet kurma planı içinde olduğunu birinci maddede bildirdi. Vatan Partisi Milli Dayanışma Programı’nın birinci maddesinde şu görevi saptamıştır: Amerikancı-FETÖ’cü darbe girişimi devlet ve milletin topyekûn mücadelesi ile bozguna uğratılmıştır.Bugün Amerikancı darbenin birinci hedefi PKK’yı hendeklere gömen Türk Ordusu’nu dize getirmektir.

 

Bu nedenle öncelikle komutanlar hedef alındı. Ve Türk Ordusu ile polisimiz FETÖ’cü darbeyi silahla bastırdı. Türkiye’nin ABD’nin ve bölücü terörün silahlı tehditleriyle yüz yüze olduğu koşullarda, Türk Ordusu en kıymetli varlığımızdır. Türk Ordusu’nun saygınlığına zarar veren bütün propagandaların kaynağında ABD bulunmaktadır. Bütün yurttaşlarımızı uyarıyoruz. 1 Temmuz 2016 tarihli bildirimizde belirttiğimiz gibi, bugün görev: Devletin ve milletin birliğini güçlendirmektir. Halk ile Ordu ve Polis arasındaki bağları pekiştirmektir. Vatan Savaşı veren Türk Ordusuna, komutanlarına ve polisimize karşı bozguncu propagandayı etkisiz kılmaktır.

 

HAVA KUVVETLERİ İÇİNDEKİ FETÖ ÖRGÜTLENMESİ

 

FETÖ’nün Hava Kuvvetleri içindeki örgütlenmesine özellikle dikkat çekiyoruz. Savaş uçağını kaldırmak, uçağa bomba yüklemek, yer hizmetlerini tamamlamak ve diğer uygulamalar ancak bir ekiple yerine getirilebilir. Özellikle Akıncılar Hava Üssü’nün Amerikancı darbeciler tarafından kullanılmasının altını çiziyoruz.

 

KARA PROPAGANDAYA KARŞI UYARILAR

 

Darbe girişiminden sonra bir kara propagandayla karşı karşıyayız. Kimileri bu darbeyi Recep Tayyip Erdoğan yaptırdı diye saçma olmanın ötesinde FETÖ’yü kurtarmaya yönelik bir psikolojik savaş faaliyeti içindedir. Uyarıyoruz. Bu kara propaganda Amerika emperyalizmini ve FETÖ’yü kurtarmaya yöneliktir Bu kalkışmada hayatlarını kayıp etmiş bütün kolluk kuvvetlerimize ve yurttaşlarımızın yakınlarına baş sağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar dilerim.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: