TürkiyeSON - 15.04.2024 -

Vatandaş öyle birşey yaptı ki!

Vatandaş öyle birşey yaptı ki!

Yeşilyurt ilçesine bağlı Dilek’te, bazı vatandaşlar yol sorununu ilginç bir yöntemle dile getirdiler. Bir vatandaş, yollarda oluşan çukurlara dikkat çekmek için olta ile balık tuttu.


gbnhfgh

Yeşilyurt ilçesine bağlı Dilek Mahallesinde yaşanan yol sorunu tepkilere neden oluyor. Vatandaşlar, yollarda oluşan büyük çukurlar nedeniyle sıkıntılar yaşadıklarını belirterek yetkilileri göreve çağırıyorlar. Dilekli Bekir Aslan isimli vatandaş ise tepkisini bulduğu ilginç bir yöntemle anlatmaya çalıştı. Yolda bulunan su dolu çukurların başında oturan vatandaş, yanında getirdiği oltayla balık tutar gibi yaparak, yolların halini anlatmaya çalıştı. Bekir Aslan, çukurların derin olduğunu belirterek içerisinde balık tutulabileceğini belirterek yetkilileri daha duyarlı olmaya davet etti.
Bulduğu ilginç protesto biçimi ile sorunlarını dile getiren Bekir Aslan, “Malatya halkını, Dilek yoluna balık tutmaya davet ediyorum, asfaltta balık kaynıyor. Uskumru, palamut, istavrit ne ararsan var, dileğin asfaltının çukurlarında boş yere barajlarda balık tutmasınlar buraya gelsinler” diyerek esprili bir şekilde sesini yetkililere duyurmak istedi.

Dilek yolunu kullanan bir sürücü ise “Sıfır araba alıyoruz hurdaya çıkıyor, sanayiye para ödemekten mahvolduk” diyerek tepkisini dile getirirken başka bir sürücü ise “Yollarda kazaya sebebiyet verecek büyüklükte çukurlar var. Bu durum Dilek’e yakışmıyor. Malatyalılar daha iyisine layıklar” dedi.

Yol üzerinde esnaflık yapan Murat Birgül isimli vatandaş ise yol çalışmalarına başlanıldığını ancak sonunun gelmediğini belirterek “Müşteriler bu yolu kullanmak yerine Sivas yolunu kullanıyor, buda bizleri olumsuz etkiliyor” dedi. Birgül, Hilan, Gölpınar ve Küllümağara mahallelerine giden yolun buradan geçtiğini ve bu nedenle de vatandaşların büyük zorluklar çektiğini belirterek yetkililerin bu duruma bir çare bulmasını istedi.www.busabahmalatya.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.