21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Vekilin gazetesi darbe dedi!

Vekilin gazetesi darbe dedi!

Türkiye iki gündür Gülen Cemaati’ne bağlı gazete ve televizyonlarının yöneticilerine yapılan operasyonu konuşuyor.bu_ne_yaman_celiski_h8693

Hükümet cephesine yakın gazeteler bu olayı paralel yapıya yapılmış bir operasyon olarak yorumlarken, cemaate bağlı yayın organları ise bu durumu basına yapılan bir darbe olarak nitelendirildi. Ancak Malatya’da AK Parti Milletvekili Mahmut Mücahit Fındıklı’nın da ortağı olduğu gazetenin imtiyaz sahibinin son operasyonları medyaya yapılan bir darbe olarak yorumlaması kafalarda soru işareti bıraktı.

Tahşiye Operasyonu ile başladığı ifade edilen 14 Aralık Operasyonu’na destek veren de var karşı çıkan da. Gülen Cemaati’nin yayın organları olan Zaman ve Samanyolu TV’nin üst düzey yöneticileri ile dizi senaristlerinin gözaltına alındığı operasyonlar ülke gündeminin bir numaralı konusu haline gelirken, her iki cepheden de farklı açıklamalar geliyor. Hükümet kanadı paralel yapıyla mücadele konusunda ne kadar kararlı olduğunu dile getirirken, cemaat kanadı ise bu operasyonun demokrasiye yapılan bir darbe olduğu görüşünde.

İKİNCİ BAŞKAN OPERASYONLARLA İLGİLİ DEMEÇ VERDİ

Malatya’da da yapılan operasyonun etkileri sıkça konuşulan maddelerden birisi. Ancak operasyonlar sonrası verilen bazı demeçler ise ortaya büyük bir çelişkiyi koyuyor. Bunlardan biri de cemaatin haber ajansına demeç veren Malatya Gazeteciler Cemiyeti İkinci Başkanı Ali Er. İkinci Başkan Er, operasyonları değerlendirirken “Basına olan bu zulüm özgürlüğe olan bir darbedir” ifadelerini kullandı. Ancak ikinci başkanın aynı zamanda yerel yayın yapan Sonsöz gazetesinin de imtiyaz sahibi olması kafalarda soru işaretleri bırakıyor. Zira Ali Er’in başında bulunduğu gazetenin ortakları arasında yer alan AK Parti Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı’nın olması ise bu durumu iyice çelişkili hale getiriyor.

MİLLETVEKİLİ FINDIKLI’NIN HABERİ VAR MI?

Geçtiğimiz yıl Hükümet ile Gülen Cemaati arasında başlayan kavga sonrası her platformda paralel yapı olarak gösterilen cemaati yerden yere vuran AK Parti Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı’nın ortağı olduğu gazetenin imtiyaz sahibinin Hükümeti bir nevi darbeci olarak lanse etmesi akıllarda birçok soru işareti bırakıyor.

Milletvekili Fındıklı’nın, bu durumdan haberdar olup olmadığı bilinmiyor ama AK Parti Hükümeti’nin bir mensubunun sahibi olduğu bir gazetenin imtiyaz sahibinin son göz altıları keyfi olarak değerlendirmesi Vekil Fındıklı’nın başını baya ağrıtacağa benziyor. Kaynak www.malatyabusabah.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.