TürkiyeSON - 24.02.2024 -

VELİ AĞBABA: MALATYA’NIN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİM

VELİ AĞBABA: MALATYA’NIN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİM

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba,” Biz, TBMM’de birileri gibi atanan değiliz.Bizi seçen sizsiniz. Bizde, sizlerin sesi olmaya çalışıyoruz.”dedi.

BİZİ ATAYAN SİZSİNİZ

Başören Mahallesi’ni ziyaret eden Ağbaba, vatandaşların yoğun ilgisini gördü. Yoğun bir kalabalık tarafından karşılanan Ağbaba, “Siz, bize büyük bir enerji veriyorsunuz” dedi.

4 yıl boyunca Malatya’nın milletvekili olduğunu ve Malatya’yı temsil etmeye çalıştığını ifade eden Ağbaba, ” Biz, TBMM’de birileri gibi atanan değiliz.Bizi seçen sizsiniz.Bizde, sizlerin sesi olmaya çalışıyoruz. Sizler ne düşünüyorsanız, mecliste onu konuşuyoruz. Sizler ne hissediyorsanız, bizde onu hissediyoruz. Siz, ne ile mücadele edilmesini istiyorsanız, bizde mecliste onlarla mücadele ediyoruz. Mecliste yapmaya çalıştığımız tek şey, sizin sesiniz olmak. Bunu 4 yıl boyunca yapmaya çalıştık. 4 yıl boyunca 550 milletvekili içerisinde kendi ilinin sesi olan milletvekili oldum. Nerede bir problem ve sıkıntı varsa, Türkiye bizim ağzımızdan duydu.Malatya’nın sesi olmaya devam edeceğim” dedi.

‘ÖNCE TÜRKİYE’ DİYORUZ

Ağbaba, hem 7 Haziran’daki seçim dönemini hem de seçim sonrasını en başarılı geçiren parti olduklarını belirterek, “Bu seçim dönemini ve sonrasını en iyi idare eden parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Bizim istediğimiz AKP’siz koalisyondu. Maalesef MHP her şeye ‘yok’ demesi nedeniyle AKP’li bir koalisyona Türkiye’yi mecbur etti. Meclis Başkanlığı seçimini MHP, AKP’ye hediye etti. Genel Başkanımız ‘Önce Türkiye’ dedi ve her türlü fedakarlığı yaptı. Başbakanlık bile teklif ettik ama her şeye ‘olmaz’ dedi. AKP’yle bir koalisyon görüşmesi başladı, Cumhurbaşkanı istemediği için koalisyon görüşmesi sona erdi” diye konuştu.

Söyledikleri her şeyin bir bir gerçek olduğunu dile getiren Ağbaba, şunları söyledi: “Söylediğimiz her şeyin arkasında durduk. Cumhurbaşkanı bize yetki vermeyerek, 1 Kasım’da Türkiye’yi tekrar bir seçime götürüyor. Bu tekrar seçimde görünen ve yapılması gereken şu; AKP’nin, Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği şeyleri bu halk reddedecek ve AKP’nin 7 Haziran’da düşmeye başlayan trendi, inşallah daha fazla düşecek.”

3 MESAJI ALDIK, ONA GÖRE DAVRANDIK

Ağbaba, milletin verdiği mesajı aldıklarını ve ona göre davrandıklarını belirterek, “Biz, hep önce Türkiye dedik. Türkiye’nin temel meselelerinin çözümü için uğraş verdik. Türkiye’nin her yanında kan akmaya başladı. Bu seçimin üç önemli mesajı var. Birinci sonucu, Başkanlık sistemini Türkiye reddetti. İkincisi, 13 yıllık AKP’nin tek başına iktidarı son buldu. Üçüncüsü, vatandaş siyasi partilere ‘uzlaşın’ mesajını verdi. Biz, bu 3 mesajı gördük, aldık ve ona göre davranıyoruz” ifadelerini kullandı.

BU SONUÇTAN MEMMUNUZ

Ağbaba, AKP’nin CHP’nin seçim bildirgesini örnek aldığını kaydederek, “Seçim bildirgemizi açıkladık. 19 Nisan’da seçim bildirgemizi açıkladığımızda, ‘kaynak nerede?’ diyorlardı. Şimdi CHP’ye oy veren herkes, CHP’yle, genel başkanıyla ve onun seçim bildirgesiyle gurur duyuyor. Niye? Çünkü ‘kaynak nerede?’ diyenler, şimdi utanmadan bizim seçim bildirgemizi örnek almışlar. Biz, emekliye ‘ maaş dedik, AKP bir maaş dedi. Biz, asgari ücret bin 500 TL olacak dedik, o bin 300 TL olacak dedi. Biz, taşeronu bitireceğiz dedik, o da aynı şeyi söylemeye başladı. Bundan memnunuz. AKP’nin, MHP’nin, HDP’nin CHP’yi örnek almasından memnunuz” dedi.

veliağbaba.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.