26.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Yanan trambüs’te keşif yapıldı

Yanan trambüs’te keşif yapıldı

Bugün saat 10.30 sıralarında Malatya 2. Sulh Hukuk Mahkemesi’nce yanan trambüs üzerinde keşif yapıldı.

 Malatya 2. Sulh Hukuk Mahkemesi'nce yanan trambüs üzerinde keşif yapıldı.

Malatya 2. Sulh Hukuk Mahkemesi’nce yanan trambüs üzerinde keşif yapıldı.

MAŞTİ’de  trambüsler için yapılan hangara çekili duran yanan trambüs üzerinde makina ve elektrik mühendislerinden oluşan Malatya bilirkişilerince tespit yapıldı.

‘Delil tespiti’ için yapılan keşifle, kaybolması olası delillerin bilirkişilerce saptanması ve ileride açılması düşünülen davalarda kullanması amaçlanır.Trambüsü üreten yüklenici firmanın tespit yaptırmaktaki amacı, yanma olayının nedenini ve hangi aksamda gerçekleştiğini tespit ettirerek, o aksamla ilgili taşerona zararını yöneltmektir.

Üretici ana yüklenicinin bir çok alt yükleniciyle birlikte trambüsleri ürettiği söylenmektedir. Keşif yerinde, mahkemenin belirlediği bilirkişler dışında, trambslerin üretim sürecinde bulunup da kendi açılarından inceleme yapmak için Malatya’ya gelen iki Alman mühendisin da olduğu görüldü. Yabancı uzmanlara yönelttiğim, ‘Elektrik tellerden çizgi gibi, kopmadan inen yağmur sularının taşıdığı elektriğin yanmaya neden olduğu söyleniyor, ne dersiniz?  Çünkü troleybüslerin tekerleklerinin demir, trambüsün tekerleği lastik. ‘ şeklindeki soruma, ‘Hayır, aracın her tarafı kapalı, suyun girmesi mümkün değil.’ yanıtı verildi. (Yazı ve fotoğraflar Selahattin Sarıoğlu)turkiyeson.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.