TürkiyeSON - 23.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Yaşamın Yankısı

Yaşamın Yankısı
Malatya Belediyesini En iyi Tanıyanlardansınız.
Malatya Belediyesinde iken Çıraklık Kalfalık Dönemini Geçirdiniz…
Malatya Büyükşehir Olunca Ustalık Devri Başladı ..
Ama Ne Hikmetse Sizin Gibi Bütün Sorunları Bilen bir Usta Yerine Dışarıdan Yeri Zemini bilmeyen Usta Getirdiler,,,
Sonuçta Zemini Bilmeyen İşçilerin Yaptığı işi Takip Etmeyen USTA temelin Harcına Çimento Koymadığı için yapılan İnşaat Sallanmaya ve Çatlamaya Başladı.
Fakat Son Zamanlarda Yapılan Sallanma ve Çatlamada Sanki Temelin Ustası Sizmişsiniz Gibi ortada Sizin İsminiz Lanse Edilmeye Başlandı…
Özellikle de yakın bir zamanda Siz İzinde İken…
Size Kısadan Bir konu Anlatıyorum Analizi Size Ait….

 

 

 

Dağlık bir bölgede adam küçük oğluyla yürürken, oğlan ayağını taşa çarpar ve can acısıyla, “ahhhh” diye bağırır. Dağdan, “ahhhh” diye bir ses gelir ve bu sesi duyan çocuk hayret eder. Merakla, “Sen kimsin?” diye bağırır; ama aldığı tek yanıt, “Sen kimsin?” olur. Çocuk bu yanıta kızar ve, “Sen bir korkaksın!” diye bağırır. Dağdan aldığı yanıt, “Sen bir korkaksın!” dır. Babasına bakar ve “Baba ne oluyor?” diye sorar. “Oğlum dikkat et” diyen baba, vadiye doğru, “Sana hayranım!” diye bağırır. Ses, “Sana hayranım!” diye yanıtlar. Baba, “Sen harikasın!” diye yine bağırdığında, bu kez dağdan, “Sen harikasın!” yanıtı gelir. Çocuk şaşırmıştır, ama hala ne olduğunu anlayamamıştır. Baba oğluna durumu açıklar; “Oğlum. insanlar buna yankı derler; ama gerçekte yaşamın ta kendisidir. Yaşama ne verirsen sana onu yansıtır. Yaşam senin davranışlarının aynasıdır. -Eğer yaşamında daha çok sevgi istiyorsan, insanları daha çok sev. -Eğer sana saygılı davranılmasını istiyorsan. insanlara saygılı davran. -Eğer başkaları tarafından anlaşılmak istiyorsan, önce başkalarını anlamaya gayret göster. -Eğer insanların sana hoşgörülü ve sabırlı davranmasını istiyorsan, önce sen insanlara hoşgörülü ve sabırlı olmalısın. Oğlum yaşamda ne ekersen onu biçersin. Bu doğa yasası, yaşamın her yönü için geçerlidir.” Bu kural yaşamımızın bir parçasıdır, her kesiti için geçerlidir.’ Yasam bir tesadüf değil, yaptıklarınızın aynada bir yansımasıdır. “evet hayata ne verdiysen,emin ol ki onu sana geri iade edecektir.” GÜNEŞİN neyse,DÜNYAN da onun etrafında döner.”

Bülbülden vefa ummayın; çünkü her dem başka bir gül üzerinde öter.
VESSELAM..
TÜRKİYESON’A AİTTİR.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: