TürkiyeSON - 21.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Yatırım Konuları ve Hibe Oranları

Yatırım Konuları ve Hibe Oranları

Damızlık Düve Yetiştiriciliği Desteklemesi Kapsamında (Bayburt,İzmir, Kars, Kırklareli, Malatya, Manisa, Niğde, Samsun, Tekirdağ, Trabzon, Ankara ve Kahramanmaraş)Malatya İlinin de içinde bulunduğu 12 ilde damızlık düve yetiştiriciliği yapan büyükbaş hayvancılık işletmelerinin kurulması, ülkemizin ihtiyaç duyduğu damızlık gebe düvelerin yurt içinden karşılanması, et ve süt üretiminde verimlilik ile kalitenin artırılması, sermayenin ülke içerisinde kalmasını sağlamasına ilişkin 27/06/2016 tarihli ve 2016/9003 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Damızlık Düve Yetiştiriciliğinin Desteklenmesine İlişkin Karar ile 03/10/2016 tarih ve 29846 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Damızlık Düve Yetiştiriciliğinin Desteklenmesine İlişkin Uygulama Esasları Tebliği (Tebliğ No: 2016/39)” ne göre hazırlanarak yürürlüğe girmiştir.

2017 yılı için alınacak başvurular açıklanan illerde 06 Şubat – 06 Mart 2017 tarihleri arasında Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde kabul edilecektir. Yatırım konuları ve hibe oranları aşağıya çıkarılmıştır.

YATIRIM KONULARI VE HİBE ORANLARI

HİBE ORANI

YATIRIM KONULARI (%)

İNŞAAT

Yeni Yatırım 50

Kapasite artırımı/rehabilitasyon

HAYVAN ALIMI

Damızlık dişi buzağı alımı 50

MAKİNE ALIMI

Yem Karma makinesi ve Gübre Sıyırıcı 50

Proje kapsamında yatırım yapmak isteyen yatırımcılar detaylı bilgileri İl Müdürlüğümüz Proje Yürütme Biriminden veya www. haygem.gov.tr adresinden alabilirler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: