TürkiyeSON - 29.02.2024 -

Yaygın Bağlantılı Yenite-Tohluca Yolu Asfaltlandı

Yaygın Bağlantılı Yenite-Tohluca Yolu Asfaltlandı

Mahalle Sakinleri, “Yıllardır Hizmete Açtık”

Battalgazi Belediyesi tarafından Yaygın bağlantılı Yenice-Tohluca yolu asfaltlandı. Yenice ve Tohluca sakinleri, yıllardır bekledikleri hizmeti Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan döneminde aldıklarını söylediler.

Battalgazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Yaygın bağlantılı Yenice-Tohluca yolunun asfaltını gerçekleştirdi. 4 km’lik yolun tamamlanması ile birlikte kışın çamurdan, yazın tozdan kurtulan mahalle sakinleri, en çokta öğrencilerin okula giderken yaşadıkları ulaşım sıkıntısından kurtulduklarını ifade ediyorlar. Mahalle sakinlerinden Sevda Damar, yolların asfaltlanması ile ulaşımda yaşadıkları sorunun çözüldüğünü belirterek, “Önceden servisimiz gelmiyordu. Çocuklarımız okula yağmur yağdığında okula giderken oldukça zorlanıyordu. Okul servisleri kapıya kadar gelmiyor, gelemiyordu. Sorun ve sıkıntılarımız oldukça fazlaydı. Başkanımız şimdi yolumuzu yaptı. Kendisine teşekkür ediyoruz. Artık tozdan, dumandan kurtulduk. Büyük bir hizmet. Oldukça memnunuz. Selahattin başkana teşekkür ediyoruz. Allah ondan razı olsun” dedi.

Mahalle sakinlerinden Hafey Damar ise, geçmiş yıllarda yaşadıkları sıkıntıları dile getirerek, “Geçmişte bu gördüğünüz yollar kışın çamurdan, yazın tozdan geçilemiyordu. Battalgazi Belediyesinin yaptığı bu çalışma bizleri ziyadesiyle memnun etti. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Perişandık ancak çalışmalardan sonra artık bizimde yollarımız asfaltlandı” diye konuştu.

Ramazan Gül isimli mahalle sakini de, bir gün yolların asfaltlanacağını hep hayal ettiğini ve bu hayali Battalgazi Belediyesi’nin gerçekleştirdiğini ifade ederek, “Yollarımızın yapılmasıyla gelen hizmetlerle artık bölgemiz çok daha güzel oldu. Bu hizmet gelmeden önce yollarımız çamurdan geçilemiyordu. Selahattin başkanımıza özellikle teşekkür etmek istiyorum. Çalışmalar yapılmadan önce özellikle kış aylarında yollarda kalıyorduk. Araçlarımız çıkmıyordu. Verilen hizmetlerin kalitesinden memnunuz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Kendisine verdiğimiz desteğin artacağını buradan ifade etmek istiyorum. Kendisine minnettarız. Yollarımızın bu hale gelmesini hayal bile edemiyorduk. Yollardan bir çapa motoruyla traktör birlikte geçemiyordu. Ancak çalışma yapıldıktan sonra yollarımız genişledi. Asfaltlandı. Başta Selahattin Gürkan olmak üzere tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yıllardır hizmete aç olduklarını belirten mahalle sakinlerinden Şükrü Damar’da, “Yıllardır bu hizmetlere açtık. Şükürler olsun ki artık gelmez dediğimiz hizmetler geldi. Kısa bir sürede yollarımız yapıldı. Asfaltlandı. Bahçelerimize artık daha rahat gidebileceğiz. Kışın çamurdan, yazın tozdan, dumandan artık bu sayede kurtulmuş olduk. 35 yıldır buradayım. Başka yerlere yapılan hizmetler bir gün buraya gelir mi ki diye düşünüyorduk. Hamdolsun geldi. Selahattin Başkana teşekkür ediyoruz” diyerek, yapılan hizmetlerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.