TürkiyeSON - 23.02.2024 -

“Yazıhan söz sahibi olacak”

“Yazıhan söz sahibi olacak”

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından aylık ilçe değerlendirme toplantıları devam ediyor.yazıhan yazıhan12

Yazıhan İlçesinden bir araya gelen Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği üyeleri meslek sorunlar ve teşvikler hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk’ün de katıldığı toplantı belediye toplantı salonunda yapıldı.

Aylık olarak düzenlenen değerlendirme toplantısında bir konuşma yapan Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, Yazıhan ilçesinde hayvancılığın büyük önem taşıdığını söyledi. Yazıhan ilçesinde yaklaşık 20 bin küçükbaş koyun-keçinin olduğunu anlatan Öztürk, “Burada bu toplantının yapılması ilçem adına sevindirici bir durum. Yazıhan ilçesi tarım alanlarında oluşuyor tarım ile birlikte hayvancılık da lider durumda. Bakanlığımızın yardımlarından yararlanmamız gerekiyor. Babadan dededen kalma bilgilerle günümüzde hayvan yetiştiriciliği yapmamız imkansız. Malatya Tarım İl Müdürlüğümüz olsun, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği olsun bu kurumlardan sürekli yararlanmamız lazım. Bu kurumların ayakta olması içinde çalışmamız gerekiyor. Yazıhan ilçesinin en büyük sorunlarından biride su dur bu konuda gerekli çalışmalar yapılıyor. Umut ediyorum ki su ile birlikte Yazıhan ilçemiz Malatya’nın tarım ve hayvancılık alanında Türkiye’de söz sahibi olacak ”dedi.

Eğitim önemli!

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın’da, Yazıhan ilçesinde yapılacak yatırımlar ile bölgede bir numara olabileceğini anlattı. İhsan Akın, “Hayvancılık ata mesleklerimizden biri.. tabi burada hayvancılığı daha iyi noktaya götürebilmemiz için iyi bir eğitimden geçmemiz lazım. Dünyada hayvancılık nasıl yapılıyor görüyoruz. Bakanlığımız bu konuda üstüne düşen görevi fazlası ile yapıyor. Burada ne kadar iyi hayvancı olursak o kadar iyi ürün elde ederiz. Bu konuda eğitim çalışmalarımız var. Eğitim çalışmalarına aralıksız katılmanızı istiyorum” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.